nowe zasady otwarcia biblioteki

Funkcjonowanie biblioteki w reżimie sanitarnym

Nasze filie biblioteczne są dla Was otwarte. Zgodnie z rozporządzeniem RM, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i limitów osób wskazanych w rozporządzeniu, ale z wolnym dostępem do półek.

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa to konieczność zasłaniania nosa i ust w bibliotece, zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób oraz obowiązek dezynfekowania rąk lub noszenia rękawiczek ochronnych. My ze swojej strony oczywiście też przestrzegamy zasad oraz poddajemy oddawane zbiory 3-dniowej kwarantannie przed ponownym udostępnieniem ich Czytelnikom. Czytelnie oraz pracownie komputerowe nadal pozostają zamknięte, a ewentualne wydarzenia kulturalne będą się odbywały wyłącznie w trybie online.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego gorąco zachęcamy do ograniczania czasu swojego pobytu w filiach – przypominamy, że książki do wypożyczenia można z wyprzedzeniem zamówić za pośrednictwem katalogu elektronicznego, a kody dostępu do zbiorów elektronicznych (Legimi, IBUK) uzyskać droga mailową.

Aktualne godziny pracy filii bibliotecznych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dbajmy o siebie!

Limity osób dla poszczególnych filii:

filia nr 1 – 3 osoby
ProMedia – 4 osoby
filia nr 3 dla dzieci – 3 osoby
filia nr 9 dla dzieci – 2 osoby

Jesteśmy dla Was również online!
Data publikacji
5 listopada, 2020