Filia nr 7

widok z zewnątrz filii nr 7

Już 10 kwietnia od godz. 9.00 zostanie udostępniona mieszkańcom Szczecina nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Siedziba biblioteki jest budynkiem historycznym, zaprojektowanym w 1884 r. jako wolnostojący budynek szkolny. W okresie powojennym nadal pełnił funkcję szkoły podstawowej, a w latach 80-tych XX w. został adaptowany do funkcji bibliotecznych. W latach 2017-2020 Miejska Biblioteka Publiczna przeprowadziła kapitalny remont i modernizację obiektu sfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Obecnie znajdziemy w nim oprócz wypożyczalni i czytelni, kameralną salę warsztatową, dużą salę przygotowaną na spotkania autorskie i inne wydarzenia oraz strefę gier. Obiekt spełnia najnowsze standardy i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powierzchnia nowej biblioteki to ponad 1000 m2.

Nowa placówka oferuje książki i audiobooki dla dzieci, dorosłych i młodzieży oraz zbiory muzyczne. Nowością w ofercie biblioteki są gry planszowe. Filia ta jako jedyna biblioteka w Szczecinie wyposażona jest w konsole do gier wideo w specjalnie przygotowanych pokojach gamingowych.

Filia nr 7 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 9:00-17:00.

Podczas odwiedzin w bibliotece obowiązuje noszenie maseczek, przestrzeganie limitu ilości osób oraz zachowanie reżimu sanitarnego.

Dane kontaktowe
plac Matki Teresy z Kalkuty 8
Dzielnica: Drzetowo-Grabowo
91 506 50 58
Godziny otwarcia

Wkrótce otwarcie

Zmiany godzin otwarcia

W sobotę 10.04 zapraszamy od 9.00 do 17.00

Wyposażenie
ilość stanowisk:
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content