Filia nr 4

Mamy swoją siedzibę w dzielnicy Niebuszewo-Bolinko i od ponad półwiecza działamy na rzecz jej mieszkańców. Czytelnikom biblioteki oferujemy duży i zróżnicowany księgozbiór oraz umożliwiamy udział w spotkaniach kulturalno-oświatowych. Realizujemy potrzeby czytelnicze wszystkich użytkowników, stąd w ponad 30 tysięcznym księgozbiorze znajduje się literatura piękna ze wszystkich obszarów kulturowych, zbiory popularnonaukowe dotyczą każdej dziedziny wiedzy, zwłaszcza licznie reprezentowane są nauki społeczne, przyrodnicze i historyczne, a bogata kolekcja literatury dziecięcej zawiera zarówno najważniejsze pozycje klasyczne, jak i współczesne, często bardzo nowatorskie w treści i oryginalnie wydane.

Dumni jesteśmy szczególnie ze zbioru książki obrazkowej, a także ilustracji do teatru kamishibai. W zbiorach biblioteki znajdują się ponadto dokumenty elektroniczne, w tym duży zasób „książki mówionej”.

Raz w miesiącu spotykamy się w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych. Skupia on miłośników literatury, którzy w przyjemnej atmosferze, przy kawie, rozmawiają o wrażeniach z przeczytanych lektur. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Oprócz udostępniania zbiorów biblioteka prowadzi aktywną działalność na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Najmłodszych Czytelników zapraszamy na cykliczne spotkania z bajką. Wskazujemy, że książka to źródło wiedzy, radości i wspaniałej zabawy. Młodszym dzieciom w okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy blok zajęć literacko-plastycznych. Uczniom starszych klas proponujemy udział w spotkaniach, podczas których przekazujemy wiadomości o historii Polski i kulturze Regionu – opowiadamy m.in.  o pionierskim okresie Szczecina, zaciekawiamy legendami pomorskimi, przybliżamy postaci zasłużonych dla miasta obywateli, a także zapoznajemy z zabytkami Pomorza Zachodniego.

Organizujemy prelekcje o literaturze oraz zapraszamy do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Książki. Do kalendarza stałych imprez weszły także obchody Tygodnia Bibliotek, Majowych Dni Książki i Prasy, Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Dni Skandynawskich i Tygodnia Zakazanych Książek.

Panie bibliotekarki zapraszają oczywiście do filii, aby poznać jej bogactwo literackie, a wcześniej możecie obejrzeć jej zakamarki w wirtualnym spacerze. Rozpoczniecie go kilkając w zdjęcie poniżej.

Mapa ze wszystkimi filiami dostępna jest po kliknięciu w zdjęcie pod spodem.

Mapa filii MBP w Szczecinie

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
Barnima 25, 71-437 Szczecin
Dzielnica: Niebuszewo-Bolinko
91 42 33 374
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 8
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content