Filia nr 6

Na Szlaku Gryfitów, w Szczecinie-Dąbiu, znajduje się zabytkowy, renesansowy dworek myśliwski datowany na 1596 rok. Tam się właśnie znajdujemy. Wypożyczamy literaturę piękną, popularnonaukową, lektury szkolne i audiobooki dla dzieci. Udostępniamy wiele niszowych tytułów, których nie ma w innych filiach bibliotecznych na terenie miasta.

Dla wszystkich mieszkańców Dąbia i okolicznych osiedli cyklicznie organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi (pisarzami, podróżnikami, przewodnikami miejskimi, artystami) oraz kiermasze książek. Współpracujemy z okolicznymi przedszkolami i szkołami podstawowymi; dzieci i młodzież korzystają z przeprowadzanych przez bibliotekarzy lekcji bibliotecznych czy prelekcji na różne, interesujące tematy.

Raz w miesiącu spotykamy się w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych. Skupia on wielbicieli literatury, którzy w miłej atmosferze, przy kawie, rozmawiają o wrażeniach z przeczytanych lektur. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
Dziennikarska 39, 70-822 Szczecin
Dzielnica: Dąbie
91 46 00 703
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: nieczynne do odwołania

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 2
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content