Filia nr 29

Jesteśmy jedną z czterech najbardziej wysuniętych na północ Szczecina placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajdziecie nas w dzielnicy Warszewo, w wolnostojącym domku. W pobliżu rozciąga się park, w którym rosną okazałe, ponad stuletnie lipy. 

Dysponujemy bardzo różnorodnym księgozbiorem, stale uzupełnianym o nowości wydawnicze. W swoich zasobach posiadamy literaturę piękną dla dorosłych, młodzieży oraz dla najmłodszych odbiorców. Czytelnik w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach znajdzie coś dla siebie, od kryminału i fantastyki, aż po spory wybór lektur szkolnych. Do dyspozycji osób kontynuujących naukę lub chcących poszerzyć wcześniej zdobytą wiedzę, jest dość bogaty księgozbiór dziedzinowy.

Po kapitalnym remoncie, który uczynił naszą bibliotekę funkcjonalną i estetycznie atrakcyjną, przygotowano stanowiska dla osób chcących skorzystać z materiałów i książek znajdujących się w czytelni.

Od kilku lat współpracujemy ze Szczecińskim Oddziałem Ośrodka dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jego podopieczni bardzo chętnie nas odwiedzają i uczestniczą w zajęciach głośnego czytania oraz Porannego Kręgu. Prowadzimy też cykliczne zajęcia pod nazwą „Feriada”. Są to zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, odbywające się podczas ferii zimowych, których celem jest promowanie czytelnictwa i „mody na czytanie książek” wśród dzieci. Współpracujemy także z pobliską szkołą podstawową, której uczniowie z najmłodszych klas biorą udział w corocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, organizowanej w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom.

Dojazd do naszej filii możliwy jest zarówno od strony ul. Duńskiej (autobusem linii 87) jak i od ul. Bandurskiego (autobusem linii nr 57).

Dane kontaktowe
Kresowa 1, 71-770 Szczecin
Dzielnica: Warszewo
91 42 69 195
Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek: 8.00-16.00
środa, czwartek, piątek: 11.00-19.00
sobota: nieczynna

Zmiany godzin otwarcia

25-30.10 MOŻLIWE TYLKO ZWROTY - aktualizacja systemu

limit osób - 5

 

Wyposażenie
ilość stanowisk: 1
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content