Filia nr 54 (ProMedia)

Znajdziecie nas w centrum Szczecina, w bezpośredniej bliskości Bramy Portowej. Nazwa – ProMedia – nawiązuje do profilu biblioteki, która charakteryzuje się nastawieniem na nowoczesne media. Na tle innych filii wyróżniamy się tym, że udostępniamy głównie nowości wydawnicze i bestsellery, nie znajdziecie na naszych półkach starszych tytułów. Możemy się pochwalić bogatą kolekcją filmów, seriali i audiobooków. Melomanom oferujemy szeroki wybór muzyki, głównie klasycznej, a nasza czytelnia wyposażona jest w dostępne dla Czytelników multimedia.

Prowadzimy Dyskusyjny Klub Książki, skupiający miłośników literatury i dyskusje o niej w ciekawym gronie. Więcej informacji o DKK w naszej bibliotece znajduje się TUTAJ.

Prowadzimy także lekcje biblioteczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie wolnym od szkoły.

Włączamy się w różne akcje związane z upowszechnianiem czytelnictwa wśród mieszkańców, m.in. Tydzień Bibliotek, Dzień Książki, Tydzień Zakazanych Książek i wiele innych.

Wnętrze biblioteki jest tak zaaranżowane, że daje dużo możliwości miłego spędzenia czasu. Można przysiąść wygodnie z książką, oglądać w środku piękne, czarno-białe archiwalne zdjęcia dawnego Szczecina, poczytać lub obserwować życie biegnącego miasta przez wysokie okna. Można też spotkać się z przyjaciółmi i porozmawiać, nie tylko o książkach. Młodzież zachęcamy do wspólnej nauki, np. w kameralnej sali klubowej.

W przestrzeni ProMediów, odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne. Spotkania autorskie, dyskusje, prelekcje. W ramach cyklu Szczecin Literacki zapraszamy na spotkania z lokalnymi autorami (Dariusz Bitner, Leszek Herman, Marek Stelar, Sylwia Trojanowska), ale też często goszczą u nas popularni i uznani twórcy; do tej pory gościliśmy m.in. Romę Ligocką, Wojciecha Tochmana, Wojciecha Jagielskiego, Olgę Tokarczuk i wielu innych. Ważną informacją jest to, że niektóre ze spotkań są tłumaczone na język migowy.

Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi organizujemy wykłady, prelekcje historyczne, przyrodnicze, a także dotyczące sztuki. Podejmujemy też trudne zagadnienia związane z kulturą, psychologią, kwestiami społecznymi. Nie brakuje bardziej niszowych tematów, znajdzie się coś dla miłośników Azji, komiksu, organizujemy również pokazy filmowe połączone z dyskusją.

Co miesiąc odbywają się u nas wernisaże wystaw obrazów, fotografii, prac artystów, głównie z regionu. Nie sposób nie wspomnieć tu o bardzo owocnej współpracy z Liceum Plastycznym ze Szczecina, czy z Akademią Sztuki, której galeria plakatu jest widoczna w bibliotecznych oknach, również z ulicy.

Od kilku lat wytrwale pracujemy na naszą markę, za co zostaliśmy docenieni Nagrodą dla Najlepszej Biblioteki Roku 2016 Województwa Zachodniopomorskiego. Nie spoczęliśmy na laurach. Staramy się być jeszcze lepsi. Dla Was 🙂

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt z Działem Promocji: [email protected]

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
al. Wojska Polskiego 2, 70-471 Szczecin
Dzielnica: Śródmieście-Zachód
91 506 50 56
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 8
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content