Filia nr 14

Znajdujemy się w Podjuchach. Nasz księgozbiór to tytuły literatury pięknej i niebeletrystycznej dla dorosłych, młodzieży, dzieci, a także lektur szkolnych. Bogatą tematykę oferują zbiory dla dorosłych, można wybierać wśród reportażu, biografii, geografii, podróży, historii II wojny światowej oraz pedagogiki i psychologii. W działach dla dzieci i młodzieży mamy dużo literatury fantastycznej, przygodowej oraz książeczek dla najmłodszych. Oferta wzbogacona jest również o audiobooki.

Poza udostępnianiem zbiorów, prowadzimy aktywną działalność związaną z upowszechnianiem czytelnictwa. Współpracujemy z okolicznymi szkołami, przedszkolami, stowarzyszeniami oraz Radą Osiedla w Podjuchach. Realizujemy projekty z uwzględnieniem potrzeb Czytelników w każdym wieku, wprowadzając różnorodne formy: spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i podróżnikami, prezentacje multimedialne dotyczące ekologii i Puszczy Bukowej, historii Podjuch i architektury Szczecina, lekcje biblioteczne i szkolenia z katalogu elektronicznego, indywidualne oraz dla grup zorganizowanych, konkursy plastyczne, literackie i fotograficzne. Nasze warunki lokalowe pozwalają na organizowanie różnego rodzaju przedsięwzięć takich jak: wystawy malarskie połączone z wernisażami, wystawy historyczno-przyrodnicze związane z Podjuchami i regionem, warsztaty pisarskie i szachowe.

Szczycimy się realizacją cyklicznych projektów: włączamy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, bierzemy udział w akcjach Cała Polska Dzieciom, czy Tydzień Zakazanych Książek. Co miesiąc zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Biblioteka w Podjuchach dzięki takim projektom i pracy kulturalno-oświatowej postrzegana jest jako miejsce sprzyjające integracji szeroko pojętego środowiska lokalnego.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
Krzemienna 17, 70-734 Szczecin
Dzielnica: Podjuchy
91 46 09 631
Godziny otwarcia

od poniedziałku do piątku: 8.00-20.00
soboty: nieczynna

Zmiany godzin otwarcia

Od 6.02 do odwołania filia nieczynna z powodu remontu, książki można zwracać w filii nr 18, ul. Batalionów Chłopskich 26 A, tel. 91 43 17 236

Wyposażenie
ilość stanowisk: 4
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content