Filia nr 10

Biblioteka w Wielgowie mieści się przy głównej ulicy, na parterze willi. Czytelnicy lubią tutaj przychodzić, bowiem biblioteka ma swoisty klimat. Składa się na to i wystrój, i miła obsługa, a w szczególności indywidualne podejście do Czytelnika. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Posiadamy w swoich zbiorach beletrystykę dla dorosłych i literaturę popularnonaukową, a także księgozbiór dla dzieci. Zachęcamy do spokojnego przejrzenia czy poczytania wybranej książki na miejscu. Uwzględniając potrzeby najmłodszych Czytelników, literaturę dla nich nich umieściliśmy na niskich regałach, dzięki czemu mogą sami wybierać interesujące ich tytuły.

W czytelni odbywają się cykliczne spotkania dla dzieci, ponieważ pragniemy by dzieci od najmłodszych lat poznawały książkę i bibliotekę. Współpracujemy z pobliskim przedszkolem i szkołą. Przedszkolaki oraz dzieci z młodszych klas chętnie nas odwiedzają i dobrze się tu bawią. Podczas tych spotkań dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o przyrodzie i świecie, kształtują także swój gust czytelniczy i nabierają wprawy w doborze literatury.

W bibliotece odbywają się również zajęcia dla seniorów, którzy poznają literaturę, dyskutują, wymieniają się doświadczeniami, ale też uczestniczą w zajęciach ćwiczących pamięć i sprawność sensoryczną.

Dane kontaktowe
Bałtycka 6, 70-880 Szczecin
Dzielnica: Wielgowo
91 43 17 401
Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek: 8.00-16.00
środa, czwartek, piątek: 11.00-19.00
sobota: nieczynna

Zmiany godzin otwarcia

Od 6.09.2021 r.  filia nieczynna.
Czytelnicy, którzy wypożyczyli książki z filii nr 10 w tym czasie mogą zwracać je w filii nr 6, ul. Dziennikarska 39, tel. 91 46 00 703

limit osób - 6

 

Wyposażenie
ilość stanowisk: 1
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content