Filia nr 36

Usytuowani jesteśmy wśród zieleni, w pobliżu parku im. Fryderyka Chopina. Biblioteka jest po generalnym remoncie, przestronna, funkcjonalna, przyjazna dla Czytelników i przystosowana do korzystania z niej przez osoby z niepełnosprawnościami. Dysponujemy różnorodnym księgozbiorem, na który składa się bogaty dział literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także zwiększone zbiory z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii. 

Współpracujemy z okolicznymi szkołami i przedszkolami, organizując spotkania biblioteczne upowszechniające czytelnictwo.

Prowadzimy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Raz w miesiącu zapraszamy grono wielbicieli literatury, by wspólnie rozmawiać o  książkach i wydarzeniach kulturalnych, w których brali udział. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Tydzień Bibliotek 2022

W maju obchodziliśmy Tydzień Bibliotek i z tej okazji przez cały miesiąc w naszej bibliotece gościliśmy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z okolicznych placówek edukacyjno-wychowawczych. Na spotkaniach dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka oraz co należy zrobić, by do biblioteki się zapisać. Mali czytelnicy poznali także mnóstwo interesujących książek, dostępnych w filii nr 36.

Dzień z Książką

23 kwietnia br. przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tego powodu w naszej filii bibliotecznej gościliśmy w kwietniu trzy grupy sześciolatków z PP 50 Gama. Na spotkaniach przedszkolakom zostały przypomniane zasady panujące w bibliotece oraz przekazano w jaki sposób można do biblioteki się zapisać.

Jako, że dzieci idą niedługo do szkoły, zaprezentowane im zostały lektury szkolne, które obowiązują obecnie w 1 klasie szkoły podstawowej. Bibliotekarka opowiedziała też o interesujących książkach z literatury popularnonaukowej dla dzieci, jakie można wypożyczyć w naszej filii. Dzieci oglądały książki z dużym zainteresowaniem, zadawały pytania, a na koniec zostały oprowadzone po bibliotece.

Dane kontaktowe
Bartnicza 10 a, 71-487 Szczecin
Dzielnica: Arkońskie-Niemierzyn
91 46 46 971
Godziny otwarcia

od poniedziałku do piątku: 8.00-20.00
soboty: nieczynna

Zmiany godzin otwarcia

09.02 (czwartek) filia czynna 11.00-13.00 i 17.00-19.00

Od 04.04.2022 filia czynna:
poniedziałek, wtorek          8.00-16.00
środa, czwartek, piątek    11.00-19.00

Wyposażenie
ilość stanowisk: 3
ksero: Nie
skaner: Nie
drukarka: Nie

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content