Filia nr 11

Zapraszamy do pięknej starej willi na osiedlu Głębokie. Naszą dumą jest Sala kominkowa, która dzięki swojej przestronności idealnie nadaje się do wystaw. Organizujemy w niej prezentacje twórczych osiągnięć w dziedzinie malarstwa, rysunku, fotografii czy grafiki. Są to głównie prace głęboczan, choć zdarza nam się gościć artystów z całego Szczecina. W okresie letnim zapraszamy również na koncerty muzyczne, które odbywają się w kameralnym ogrodzie naszej biblioteki.

Księgozbiór filii jest na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze, posiadamy ciekawe pozycje z beletrystyki dla dorosłych, bogato prezentuje się liczba tytułów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dla dzieci z miejscowego przedszkola i z osiedlowej szkoły prowadzimy zajęcia, zarówno w okresie szkolnym, jak i wakacyjnym. Od lat bardzo owocnie układa się współpraca z Radą Osiedla Głębokie-Pilchowo, jesteśmy biblioteką mocno zżytą z mieszkańcami naszej dzielnicy.

Na książkach z naszych półek wychowują się kolejne pokolenia, odwiedzają nas całe rodziny, od dzieci po ludzi starszych. Na Czytelników zawsze czeka dobra książka, miła obsługa, estetyczne wnętrze z pamiątkami po Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim (filia nosiła jego imię do 1995 roku).

„Dla nas biblioteka jest jak piękny ogród książek” – słowa mieszkańców stanowią najlepszą nagrodę za lata pracy z pasją i sercem do literatury.

Wskazówka topograficzna: wygodny dojazd do filii z Pilchowa ulicą Jaworową, a z Wołczkowa i Osowa – ulicami Pogodną i Jaworową.


Dane kontaktowe
Pogodna 49, 71-376 Szczecin
Dzielnica: Głębokie-Pilchowo
91 42 41 037
Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek: 8.00-16.00
środa, czwartek, piątek: 11.00-19.00
sobota: nieczynna

Zmiany godzin otwarcia

Od 19.01.2023 r. filia czynna:
wtorek       8.00-16.00
czwartek   11.00-19.00
Czytelnicy, którzy wypożyczyli książki z filii nr 11 w pozostałe dni mogą zwracać je w filii nr 8, ul. M.Konopnickiej 9, tel.91 48 73 421

Wyposażenie
ilość stanowisk: 1
ksero: Nie
skaner: Nie
drukarka: Nie

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content