Filia nr 28

Nie sposób nas nie znaleźć: mieścimy się w ścisłym centrum miasta, na przecięciu kilku szlaków komunikacyjnych, w przyjemnym sąsiedztwie placu Lotników.

Dysponujemy bogatym zbiorem literatury popularnonaukowej (zwłaszcza z dziedzin takich jak psychologia, socjologia, podróże i medycyna) oraz literatury pięknej (szczególnie powieści współczesne, reportaże, literatura młodzieżowa i szeroko rozumiana fantastyka). Mocno reprezentowany jest dział biografii – nie tylko pisarzy, muzyków, aktorów i innych twórców, ale też osób powszechnie nieznanych, o interesujących życiorysach. Posiadamy też największy ze wszystkich filii zbiór poezji. Zbiory są regularnie wzbogacane o nowości wydawnicze oraz pozycje szczególnie cenne pod względem literackim, których nie znajdziemy na listach bestsellerów.

Jako jedyni w sieci bibliotek miejskich posiadamy obszerny zbiór komiksów dla dorosłych o bardzo różnorodnej tematyce. Wciąż powiększamy zbiór literatury w języku angielskim i niemieckim.

W naszej filii przygotowaliśmy również kącik dla dzieci. Jest on doskonale zaopatrzony w pięknie ilustrowane bajki oraz pełen książek popularyzujących naukę, które zaspokoją potrzeby najbardziej dociekliwych dzieci. Organizujemy lekcje biblioteczne dla najmłodszych wprowadzające w świat literatury oraz spotkania dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. 

Zapraszamy na nasz profil na portalu społecznościowym Facebook, gdzie prezentujemy zakupione dla filii nowości wydawnicze oraz recenzujemy przeczytane przez nas książki.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
pl. Lotników 7, 70-414 Szczecin
Dzielnica: Centrum
91 46 46 894
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 0
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content