Filia nr 28

Nie sposób nas nie znaleźć: mieścimy się w ścisłym centrum miasta, na przecięciu kilku szlaków komunikacyjnych, w przyjemnym sąsiedztwie placu Lotników.

Dysponujemy bogatym zbiorem literatury popularnonaukowej (zwłaszcza z dziedzin takich jak psychologia, socjologia, podróże i medycyna) oraz literatury pięknej (szczególnie powieści współczesne, reportaże, literatura młodzieżowa i szeroko rozumiana fantastyka). Mocno reprezentowany jest dział biografii – nie tylko pisarzy, muzyków, aktorów i innych twórców, ale też osób powszechnie nieznanych, o interesujących życiorysach. Posiadamy też największy ze wszystkich filii zbiór poezji. Zbiory są regularnie wzbogacane o nowości wydawnicze oraz pozycje szczególnie cenne pod względem literackim, których nie znajdziemy na listach bestsellerów.

Jako jedyni w sieci bibliotek miejskich posiadamy obszerny zbiór komiksów dla dorosłych o bardzo różnorodnej tematyce. Wciąż powiększamy zbiór literatury w języku angielskim i niemieckim.

W naszej filii przygotowaliśmy również kącik dla dzieci. Jest on doskonale zaopatrzony w pięknie ilustrowane bajki oraz pełen książek popularyzujących naukę, które zaspokoją potrzeby najbardziej dociekliwych dzieci. Organizujemy lekcje biblioteczne dla najmłodszych wprowadzające w świat literatury oraz spotkania dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. 

Zapraszamy na nasz profil na portalu społecznościowym Facebook, gdzie prezentujemy zakupione dla filii nowości wydawnicze oraz recenzujemy przeczytane przez nas książki.

Dane kontaktowe
pl. Lotników 7, 70-414 Szczecin
Dzielnica: Centrum
91 46 46 894
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 0
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content