Filia nr 38

Mieścimy się na Osiedlu Przyjaźni. Lokalizacja nieopodal centrum miasta sprzyja łatwemu dotarciu do nas. Niedaleko znajdują się przystanki autobusowe linii 67, 75, 86. Zmotoryzowanym Czytelnikom zapewniamy bezpłatne miejsca postojowe tuż przed biblioteką.

Obszerne pomieszczenia filii pozwalają nam na gromadzenie i udostępnianie wielu dziesiątków tysięcy książek. Jesteśmy filią gromadzącą księgozbiór z dziedzin humanistycznych, nauk społecznych. Nie brakuje u nas także klasyki literatury pięknej oraz nowości wydawniczych. Stale dbamy o kompletność i aktualność gromadzonego księgozbioru.

Staramy się ponadto uatrakcyjniać swoją ofertę dla czytelników. Działa u nas Dyskusyjny Klub Książki, gdzie przy kawie toczą się boje o różne wersje interpretacyjne omawianych dzieł literackich. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Organizujemy kursy komputerowe dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie informatyki. Pokazujemy dzieciom wspaniały świat literatury, próbując zaszczepić w nich pasję czytania. W ramach tej popularyzatorskiej działalności przedstawiamy dzieciom bibliotekę od „zaplecza”, organizujemy dla nich spektakle teatrzyku kamishibai oraz spotkania tematyczne. Współpracujemy z okolicznymi szkołami i przedszkolami, zachęcamy wychowawców i nauczycieli do umawiania wizyt u nas.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
26 Kwietnia 1, 71-126 Szczecin
Dzielnica: Świerczewo
91 43 15 678
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 6
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content