Filia nr 48

Znaleźć nas można na osiedlu Słonecznym, w budynku handlowo-usługowym, zwanym potocznie „Żółtek”.

Oferujemy bogate zbiory literatury popularnonaukowej z zakresu nauk humanistycznych, zwłaszcza takich jak: pedagogika, psychologia, medycyna, socjologia, historia literatury, prawo, polityka. Ogromny wybór kryminałów, romansów, fantastyki i powieści obyczajowych autorów polskich i zagranicznych przyciąga do nas licznych czytelników kochających literaturę w różnych odsłonach. Tych młodszych na pewno ucieszą interesujące pozycje z literatury przygodowej, fantasy czy też bogato ilustrowane książeczki dla dzieci.

Dysponujemy także bogatą kolekcją zbiorów specjalnych: audiobooków oraz filmów dla dorosłych i dla dzieci.

Bierzemy udział w cyklicznych wydarzeniach rozpowszechniających czytelnictwo i promujących biblioteki: Tydzień Bibliotek, Cała Polska Czyta Dzieciom, Bookcrossing oraz Noc Bibliotek. Organizujemy lekcje biblioteczne oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas ferii zimowych i wakacji, zapraszamy na ciekawe zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży.

Działa u nas Dyskusyjny Klub Książki. Spotkania mają charakter otwarty, uczestniczyć w nich mogą wszyscy miłośnicy literatury, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Więcej informacji o klubach DKK w naszej bibliotece TUTAJ.

Atmosferę biblioteki tworzy zgrany i profesjonalny personel. Zawsze z uśmiechem i zrozumieniem problemu doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniej lektury.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku.

Coordinates of this location not found
Dane kontaktowe
Rydla 93, 70-783 Szczecin
Dzielnica: Słoneczne
91 46 42 881
Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-17.00

Zmiany godzin otwarcia
Brak zmian
Wyposażenie
ilość stanowisk: 2
ksero: Tak
skaner: Tak
drukarka: Tak

Wydarzenia

Brak wydarzeń w najbliższym czasie
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content