Mała Książka, Wielki Człowiek

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Was w fascynującą podróż do krainy nieograniczonych możliwości – krainy czytania i biblioteki z akcją „Mała Książka, Wielki Człowiek”! Czytanie z naszymi małymi szkrabami nie tylko buduje silne więzi rodzinne, ale również rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i kształtuje wyjątkowe wartości.

Czytanie i korzystanie z biblioteki może być dla dziecka nie tylko przyjemnością, ale także fundamentem dla przyszłego sukcesu w nauce i życiu.

Biblioteka to miejsce, gdzie nasze dzieci mogą odkrywać tajemnice przeszłości, snuć marzenia o przyszłości i poznawać nieznane światy. To magiczne miejsce, które kształtuje małe umysły i serca, ucząc empatii i otwierając oczy na różnorodność świata.

Zapraszamy na tę przygodę czytania! Wspólnie możemy pomóc naszym dzieciom stać się myślicielami, odkrywcami i marzycielami. Odkryjmy razem świat pełen kolorów, emocji i niekończących się opowieści, które czekają na naszych najmłodszych czytelników w bibliotece.

Każde dziecko, urodzone w latach 2017-2020, które zapisze się do biblioteki otrzyma bezpłatnie wyprawkę małego czytelnika – książkę Wojciecha Widłaka „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz kartę do zbierania  naklejek za wypożyczenia.
Po zebraniu kompletu dziesięciu naklejek mały czytelnik otrzyma dyplom.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Oferta dotyczy  wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, oprócz filii dla dorosłych nr 13. Dodatkowo w filii nr 54 są wyprawki polsko-kraińskie dla dzieci z Ukrainy, które również mogą zostać naszymi Czytelnikami.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadchodzące wydarzenia

Grudniowe kiermasze taniej książki

Grudniowe kiermasze taniej książki

4 grudnia, 2023
8.00
Las w sieci dla dzieci. Spotkanie interaktywne z Mariolą i Januszem Słomińskimi
Wydarzenie dla dzieci

Las w sieci dla dzieci. Spotkanie interaktywne z Mariolą i Januszem Słomińskimi

4 grudnia, 2023
17.00
Aromaterapia wokół nas

Aromaterapia wokół nas

5 grudnia, 2023
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content