Wybaczam wszystkim, którzy mnie skrzywdzili.
Przede wszystkim wybaczam sobie”.

9 maja (czw.) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie rozpoczynające tegoroczny Tydzień Bibliotek. Ugościmy wtedy Natalię Raginię, autorkę książki „Ocalenie. Poruszająca historia walki z depresją”.

Na tematy związane z powstaniem powieści i własnymi doświadczeniami w zmaganiach
z depresją zapyta naszą gościnię Beata Zuzanna Borawska.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. ”Ocalenie” będzie można zakupić podczas spotkania.

”Za fasadą uśmiechu kryje się niewyobrażalny ból. Amanda, choć z pozoru ma wszystko,
w głębi duszy odczuwa dojmującą pustkę. Kroczy przez życie z magnolią w dłoni, lecz z cierniem wbitym w serce.

Każdego ranka nakłada tę samą maskę – maskę silnej, spełnionej i pogodnej kobiety.
Ma świetną pracę, oddanych przyjaciół, kochającą rodzinę. Ale nikt nie domyśla się prawdy…

W samotności, gdy zrzuca swój codzienny kostium, staje naga i bezbronna wobec macek natrętnych demonów i mrocznych myśli. Życie wydaje się jej coraz bardziej nierzeczywiste, jakby dryfowała w nicość. A ciemność w niej i wokół niej zlewa się w jedno”. (opis od Wydawcy)

”Ocalenie to nie tylko słowa na papierze. To także podróż w głąb duszy głównej bohaterki, historia, której jako czytelnik szybko nie zapomnisz. Dzięki niej odkryjesz świat emocji, tajemnic i nadziei, które zmieniają perspektywę na życie. Ocalenie to opowieść o walce, akceptacji i odkrywaniu siły w najtrudniejszych chwilach…”
[@Francuska_na_obcasach]

Natalia Raginia – autorka broszur fabularnych o tematyce psychologicznej. „Ocalenie” jest jej debiutancką powieścią. W swojej twórczości z niezwykłą wrażliwością i empatią porusza problematykę społeczną, skupiając się w szczególności na tematyce depresji oraz relacji
z najbliższymi. Bazując na własnych trudnych doświadczeniach i wiedzy zdobytej podczas wieloletniej psychoterapii, tworzy historie, które trafiają do serc czytelników. Stają się one
dla odbiorców swoistym lustrem i skłaniają do refleksji nad miejscem człowieka w skomplikowanym świecie relacji. Walorem jej prozy jest autentyczność. Autorka starannie ukazuje złożone stany psychiczne bohaterów.