Biblioteka dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie otwarta jest na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i seniorów. Chcemy, aby każdy Czytelnik w wygodny dla siebie sposób mógł korzystać z naszej oferty.

Dla osób z dysfunkcją słuchu wybrane wydarzenia kulturalne tłumaczymy na język migowy.
Większość filmów ze spotkań, zamieszczonych na naszym kanale na YouTubie można odtworzyć z napisami.

W wybranych filiach dostępne są przenośne pętle indukcyjne ułatwiające komunikację:

• filia nr 4 (ul. Barnima 25)
  • filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)
  • filia nr 8 (ul. Konopnickiej 9) – po zakończeniu remontu
  • filia nr 28 (pl. Lotników 7)
  • filia nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1)
  • filia nr 48 (ul. Rydla 93)
  • filia nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

Osobom z dysfunkcją wzroku i seniorom oferujemy filmy z audiodeskrypcją, audiobooki i książki powiększonym drukiem.
W ProMediach można wypożyczyć czytniki do książek.

Regulamin wypożyczania
Informacja ROI dla wypożyczających czytniki

Czytelników mających problem z poruszaniem się szczególnie zapraszamy do filii pozbawionych barier architektonicznych (filie nr 4, 7, 13, 18, 36 i ProMedia).

Zapraszamy do obejrzenia filmów i odsłuchania plików dźwiękowych, w których zamieściliśmy wszystkie niezbędne informacje o udogodnieniach w bibliotece.

Podstawowe informacje o bibliotece i udogodnieniach dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

[Plik Audio] Informacje o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie i filiach pozbawionych barier architektonicznych

Podstawowe zasady korzystania z oferty biblioteki.

[PLIK AUDIO] podstawowe zasady korzystania z oferty MIEJSKIEJ BIBLIOTEki PUBLICZNEJ W SZCZECINIE

Oferta kulturalna biblioteki dla osób z niepełnosprawnościami.

[plik audio] Zaproszenie do korzystania z dostępnej oferty kulturalnej Miejskiej biblioteki publicznej w szczecinie

Inicjatywa zrealizowana w ramach przedsięwzięcia grantowego „Zobacz i usłysz kulturę!”

napis "Zobacz i usłysz kulturę!" oraz loga EFS RP i UE. Logo biblioteki i partnerów: PZN, PZG, SHUS i Jesteśmy