Aplikacja mobilna

Nasi Czytelnicy, którzy oprócz stacjonarnego korzystania z filii są także aktywnymi użytkownikami internetu, mogą zainstalować aplikację MBP Szczecin.

mPROLIB to biblioteczna aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Play i App Store. Jest przystosowana do telefonów z systemem Android oraz IOS (iPhone). Aktualnie można korzystać z czterech wersji językowych — polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej.

Aplikacja szybko pozwoli na:
– sprawdzenie stanu konta bibliotecznego,
– prolongowania wypożyczonych pozycji,
– skanowanie karty bibliotecznej prosto z ekranu telefonu,
– przeglądanie katalogu zbiorów i naszej strony internetowej,
– samodzielne uregulowanie opłat za przetrzymanie wypożyczonych pozycji,
– dostęp do innych kont bibliotecznych np. członków rodziny,
– sprawdzenie godzin otwarcia filii bibliotecznych,
– wyszukanie najdogodniejszej trasy dojścia do wybranej filii,
– zapoznanie się z ofertą kulturalną biblioteki.

Najbardziej oczekiwanymi rozwiązaniami technicznymi aplikacji będzie możliwość skanowania w niej swojej karty bibliotecznej (zatem podczas wizyty w filii wystarczy zabrać smartfon zamiast plastikowej karty), a także dokonywania opłat za przekroczenie terminu zwrotu książek za pomocą szybkich płatności.

Oczywiście aplikacja ułatwi korzystanie z praw czytelników, m.in. do samodzielnego zamawiania, prolongowania i rezerwowania dokumentów.

Po pierwszym zalogowaniu użytkownicy nie muszą już logować się na kolejne sesje. Istnieje także możliwość dodania w aplikacji konta innego czytelnika np. z rodziny lub sąsiadów, dzięki czemu pomoże to w otrzymaniu informacji np. o terminie zwrotu lub pozycji oczekującej do odbioru z zamówienia.

Aplikacja jest lekka, zatem działa szybko nawet na starszych modelach smartfonów. W menu głównym będą także widoczne informacje dotyczące pracy poszczególnych filii, a także zapowiedzi wydarzeń kulturalnych organizowanych przez naszą bibliotekę.

Jeżeli chcemy wybrać się do filii, aplikacja również służy nam pomocą. Przede wszystkim sprawdzimy adres wybranej placówki oraz godziny otwarcia. Dzięki połączeniu z mapą wskaże nam drogę do dowolnej wypożyczalni oraz pokaże, gdzie znajduje się najbliższa biblioteka. W ten sposób łatwo i szybko trafimy do miejsca, gdzie czekają na nas nasze ulubione książki.

Szczegółowy poradnik:

Płatności:

Pliki do pobrania:

Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content