7 maja (wt.) o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy do [Akademii Mózgu Seniora] w Promediach (al. Wojska Polskiego 2).

Zajęcia odbywają się z użyciem zapewnionych przez bibliotekę tabletów. Podczas spotkania uczestnicy poznają aplikację cyfrową (Neuronation), która zapewnia codzienny trening mózgu w zakresie czterech obszarów: pamięci, uwagi, szybkości reakcji i rozumowania. Pierwszym etapem zajęć w przypadku nowych osób jest test sprawności umysłowej. Aplikacja na podstawie wyników i indywidualnych preferencji dostosowuje codzienny trening, który można odbywać na tablecie i smartfonie (jęz. pol.) lub w komputerze (jęz.: ang., niem., fr., ros.).

Aplikacja została wybrana przez prowadzącą spośród wielu innych na podstawie dostępności wersji polskiej, dostosowania do potrzeb seniorów i konkurencyjnej ceny w przypadku usługi płatnej. Wersja darmowa zawiera reklamy, ma ograniczony dostęp do części modułów ćwiczeniowych, jednak pozwala na korzystanie z aplikacji. Chętne osoby będą mogły uzyskać informację, jak w bezpieczny sposób wykupić wersję płatną (8-17 zł/mies.). Prowadząca ani Miejska Biblioteki Publiczna nie czerpią zysków z tej ani żadnej innej aplikacji.

UWAGA: W przypadku braku dostępności tabletów bibliotecznych uczestnicy mogą korzystać podczas zajęć z własnego sprzętu. Aplikacja w wersji mobilnej (dla smartfonów i tabletów, w tym dla Iphonów i Ipadów) posiada wersję w języku polskim. Należy ściągnąć i zainstalować ją ze sklepu Google Play lub Apple Store, po czym założyć i aktywować konto za pomocą adresu e-mail. Na Państwa skrzynkę mailowej przyjdzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym od Neuronation.

Link do założenia konta z darmowym miesięcznym okresem próbnym:

W przypadku problemów z samodzielną instalacją aplikacji prosimy o zgłoszenie się do koordynatorki cyklu w celu uzyskania pomocy (przynajmniej jeden dzień przed zajęciami). Wersja dla laptopa nie wymaga instalacji, gdyż jest dostępna w przeglądarce internetowej. Nie posiada jednak wersji polskiej. Można z niej korzystać w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez mgr Anetę Krejczy, z wykształcenia nauczycielkę, coacha i terapeutkę osób w spektrum autyzmu, a obecnie studentkę piątego roku psychologii. Zainteresowaną geragogiką i psychogerontologią (pedagogiką i psychologią osób starszych) oraz neuropsychologią.

Udział bezpłatny. Na zajęcia można zapisać się osobiście w filii, tel. (91) 506 50 56
lub mailowo: [email protected]