Zhangjiajie – „góry Avatara”. O parku narodowym na południu Chin [Kolory kultury]

6 kwietnia (środa) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) mgr Jakub Miluch z Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego opowie o malowniczym i unikalnym Parku Narodowym Zhangjiajie oraz mieście Wuhan w środkowych Chinach.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ścieżkami Pomorza.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mgr Jakub Miluch jest geologiem aktualnie pracującym w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2019 roku miał okazję mieszkać w pewnym chińskim mieście, o którym w roku 2020 usłyszeli wszyscy. Jakub opowie o malowniczym i unikalnym Parku Narodowym Zhangjiajie (będącym inspiracją dla Jamesa Camerona – reżysera filmu „Avatar”) oraz o tym jak z pozoru zwyczajna wyprawa w góry z grupą międzynarodowych znajomych przerodziła się w ucieczkę przed koronawirusem i zamykającym się światem.

6 kwietnia, 2022