Zhangjiajie – „góry Avatara”. O parku narodowym na południu Chin [Kolory kultury]

6 kwietnia (środa) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) mgr Jakub Miluch z Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego opowie o malowniczym i unikalnym Parku Narodowym Zhangjiajie oraz mieście Wuhan w środkowych Chinach.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ścieżkami Pomorza.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mgr Jakub Miluch jest geologiem aktualnie pracującym w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2019 roku miał okazję mieszkać w pewnym chińskim mieście, o którym w roku 2020 usłyszeli wszyscy. Jakub opowie o malowniczym i unikalnym Parku Narodowym Zhangjiajie (będącym inspiracją dla Jamesa Camerona – reżysera filmu „Avatar”) oraz o tym jak z pozoru zwyczajna wyprawa w góry z grupą międzynarodowych znajomych przerodziła się w ucieczkę przed koronawirusem i zamykającym się światem.

Data rozpoczęcia
6 kwietnia, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Klub miłośników gier planszowych

Klub miłośników gier planszowych

29 listopada, 2022
18.00
[Seniorzy w ProMediach]

[Seniorzy w ProMediach]

29 listopada, 2022
13.00
Słowa mają moc! [Logopedia]
Wydarzenie dla dzieci

Słowa mają moc! [Logopedia]

30 listopada, 2022
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content