Śledztwo Ptasznika. Spotkanie z Markiem Stelarem [Szczecin Literacki]

6 marca (śr.) o godz. 18:00 do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) powróci Marek Stelar!

Powód jest nie byle jaki, bo oto na regałach bibliotek i księgarń stanie nowa powieść kryminalna naszego ulubionego autora, będąca także pierwszą częścią nowego cyklu.

O „Ptasznika” zapyta gościa Marta Kostecka.
Wstęp na spotkanie oczywiście wolny.
Nowe książki będzie można kupić podczas spotkania.

„Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie zniszczyło wszystko i zmieniło go bezpowrotnie. Gdy już poukładał sobie życie na nowo, dociera do niego wiadomość, że w katastrofie śmigłowca ginie jego niewidziany od tamtej pory ojciec, a niedługo potem znajduje pływające w wodzie ciało zastrzelonej kobiety.

Nękany przez Miszę, dawnego współwięźnia i we współpracy z komisarz Iwoną Banach z CBŚP, Vogel idzie śladem ojca uwikłanego w ciemne interesy. Tropy wiodą go do Niemiec, skąd pochodzi część jego rodziny i prowadzą do tajemniczej kasety VHS: nagrany na niej krótki film jest kluczem do zrozumienia wszystkiego.”
(opis od Wydawcy)

O autorze słów „kilka”:

Marek Stelar – z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Uwielbia zwierzęta: wszystkie, które mają mniej niż osiem nóg. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”, zapoczątkowującą trylogię kryminalną o komisarzu Krugłym. (kolejne tomy to „Twardy zawodnik” i „Cień”). W 2017 ukazała się pierwsza część trylogii o inspektorze Suderze („Niepamięć”), następnie w tej serii ukazały się: „Niewiadoma” i „Nietykalny”. Powieść “Blask” otworzyła cykl przygód Agaty Prażmowskiej. Poza seriami ukazały się “Sedno” i „Intruz”. “Głębia” jest trzecią z serii książką o przygodach nadkomisarza Rędzi.

6 marca, 2024