Od śmierci nie można uciec. Nigdzie… Max Czornyj o Mortaliście [Tydzień Bibliotek/Zaczytany Szczecin]

13 maja (piątek) o godz. 18:30 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie z autorem powieści kryminalnych, Maxem Czornyjem. O jego najnowszą książkę “Mortalista”, rozpoczynającą cykl o Honoriuszu Mondzie, zapyta pisarza Monika Gapińska.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie a wstęp na nie jest bezpłatny. Można będzie także w nim uczestniczyć online, śledząc transmisję na facebooku.

Książki autora będzie można zakupić przed i podczas spotkania w Punkcie Informacji filii nr 7 na parterze.

W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci.
Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą? Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat?

Tymczasem zostaje porwana kolejna osoba. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę.
(opis ze strony www Wydawcy)

O autorze

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Swój pierwszy utwór wydał w 2017 roku, a od tego czasu regularnie możesz poznawać perypetie bohaterów, których tworzy Max Czornyj. Książki pisane przez niego zostały wydane w nakładzie sięgającym setek tysięcy, co jeszcze bardziej pokazuje, jakim uznaniem cieszy się wśród czytelników. Sam o sobie mówi, że jest miłośnikiem pleśniowych serów, wina, a także antyków i zegarów.

Jako autor książek oraz artykułów prawniczych Max Czornyj zdobył uznanie wielu czytelników. W końcu jego utwory dostarczają emocji, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do sięgnięcia po kolejny tekst. Dostrzegli to również krytycy, którzy bardzo dobrze oceniają dotychczas wydane książki.

Spotkanie jednocześnie kończy tegoroczny Tydzień Bibliotek, ale zaczyna nasz projekt czytelniczy Zaczytany Szczecin, w którym od maja do końca sierpnia zaprosimy Was na wiele wydarzeń w formie warsztatów, spacerów miejskich lub rozmów z autorami. W pierwszym miesiącu atrakcje w klimacie Kryminalnego Szczecina.

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

13 maja, 2022