Opowiadania z Wyspy Teo. Spotkanie z Joanną Szczepkowską [Tydzień Bibliotek]

Wyjątkowym podsumowaniem wydarzeń [Tygodnia Bibliotek] w naszych filiach będzie spotkanie z wyjątkową postacią współczesnej kultury.

15 maja (śr.) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na rozmowę
z Joanną Szczepkowską — doświadczoną aktorką teatralną i filmową, pisarką, poetką.

O sprawy dotyczące aktorstwa i literatury naszą gościnię zapyta Agata Rokicka.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Najnowsza książka Joanny Szczepkowskiej pt. „Wyspa Teo” będzie sprzedawana podczas spotkania.

„Opowiadania spadają na mnie nagle i bez związku z tym, co się dzieje na zewnątrz.
Ten zbiór to kilka różnych historii, które połączyła zmienna pogoda i pewien nieduży pies. Zresztą i to nie jest oczywiste.
Miałam wielką ochotę opowiedzieć je spokojnie, bez obowiązującego neurotyzmu”.

Nowy tom prozy Joanny Szczepkowskiej składa się z pięciu opowiadań, których fabuła toczy się w różnych epokach i środowiskach, ale subtelnym motywem, łączącym je wszystkie,
jest związek człowieka ze światem przyrody oraz odległe, a jednocześnie bliskie, zagrożenie
katastrofą ekologiczną. Cały zbiór wiąże wątek tajemnicy, determinującej los każdego
z bohaterów. (od Wydawcy)

Joanna Szczepkowska – aktorka, pisarka, poetka, publicystka, dramatopisarka.
Twórczyni Teatru Na Dole – sceny autorskiej, której repertuar składa się ze sztuk
autorki i jej scenografii. Jest laureatką wielu nagród za dokonania artystyczne
i społeczne.

Jej bogaty zbiór napisanych książek tworzą m.in. powieści ”Zagrać Marię”, „Kocham Paula McCartneya”, zbiory felietonów literackich: „Drugie podwórko”, „ Jak wyprostować koło”, „Piasek ze szkła”, zbiory poetyckie: „Miasta do wynajęcia”, „Ludzie ulicy i inne owoce miłości”, autobiografie: „Kto ty jesteś”, „Wygrasz jak przegrasz” oraz zbiory opowiadań: „Fragmenty z życia lustra” i „Wyspa Teo” z których ostatni jest najnowszą, świeżo wydaną pozycją.

15 maja, 2024