Jak pieszo dotarłem do Rzymu [Kolory kultury]

21 listopada (wt.) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu [Kolory kultury]. Tym razem wybierzemy się do Rzymu z Jędrzejem Józefowiczem.

Redaktor naczelny portalu Polak w podróży opowie o sposobach zwiedzania Rzymu, zwanego Wiecznym Miastem oraz własnych wędrówkowych doświadczeniach.

• Dlaczego zamiast polecieć samolotem z Polski do Rzymu wolał pójść?
  • Kogo poznał w trakcie swojej wędrówki?
  • W którym kraju najtrudniej się wędrowało?
  • Czym jest Via Francigena?
  • Jak spało się pod jednym dachem z dilerami narkotykowymi?
  • Czy piesza i samotna podróż zmienia człowieka?

O tym, a także o polskiej i bawarskiej serdeczności, trzęsieniu ziemi, toskańskich krajobrazach i rozmowie z papieżem Franciszkiem usłyszycie przychodząc na spotkanie z Jędrzejem Józefowiczem.

Na spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę autora „Dziennik wędrowca. Czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”.

W tej książce podróżnik opowiada jak to było zamknąć drzwi i ruszyć do Rzymu. 1 lipca 2019 roku niespełna 22-letni Jędrzej Józefowicz wyszedł z mieszkania w Środzie Wielkopolskiej. Zabrał ze sobą wielki plecak, kapelusz i kijki trekkingowe. W jakim celu to zrobił? Zamarzył o pieszym dotarciu do Wiecznego Miasta – Rzymu. Podczas blisko dwumiesięcznej samotnej wyprawy Jędrzej szedł przez cztery kraje Europy, by w 80. urodziny ukochanego dziadka po 51 dniach w drodze dotrzeć do Rzymu i stanąć na placu św. Piotra w Watykanie.  Ta książka to zapis wędrówki Jędrzeja Józefowicza, jego przemyśleń związanych z pieszą podróżą, relacją z Bogiem. Nie brak w niej zabawnych historii i opisów wspaniałych spotkań z drugim człowiekiem, wśród których znalazł się nawet sam papież! Autor dzięki zapiskom swojego dziennika udowadnia, że do przeżycia przygody rodem z filmu wystarczy po prostu iść.

O autorze:  Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prelekcji podróżniczych, pomysłodawca i organizator Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Dziennikarz, podróżnik, kibic Realu Madryt. W 2017 roku wraz z dwoma przyjaciółmi wędrował przez 35 dni szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Fisterry. W lipcu 2019 roku wyruszył w samotną pieszą drogę ze Środy Wielkopolskiej do Rzymu. W marcu 2023 roku przeszedł wraz z Piotrem Kilianem w dwie strony szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii. „Dziennik wędrowca, czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu” to jego debiut literacki.

21 listopada, 2023