Chile – kraina kontrastów, wina i cudów natury [Kolory kultury]

Nasz cykl spotkań z podróżami po świecie zabłyśnie ponownie 21 lutego (śr.) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8).

Bohaterem-krajem prelekcji tym razem będzie Chile, a opowie o nim Dorota Kłąb — podróżniczka z pasji.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

„Chile to ponad 5 tysięcy km zróżnicowanego krajobrazu, ekosystemów, stref klimatycznych
i fascynującej historii. To kraina wulkanów, lodowców, gejzerów, gorących źródeł, jezior, pustyni
i zachwycających parków narodowych. Oprócz pięknych widoków, w Chile możecie też znaleźć jedne z najlepszych na świecie win i awokado.
Dlaczego pomimo tego, że to jeden z najbardziej sejsmicznych regionów na Ziemi warto przemierzyć chilijskie bezdroża? Co ma do zaoferowania najdłuższe państwo świata i jakie niespodzianki mogą nas tam spotkać? Na te i inne pytania postaram się Wam odpowiedzieć w trakcie naszego spotkania!”

Dorota Kłąb
Z wykształcenia lingwistka. Z zawodu lektorka języków obcych, tłumaczka, pilot wycieczek.
Z pasji podróżniczka ze szczególnym zamiłowaniem do krajów hiszpańskojęzycznych i do świata latynoskiego. Odwiedziła ponad 60 krajów na 5 kontynentach.
IG: @doraexploradora_por_el_mundo

rpt