Niewidzialne Biblioteki. Krucha historia książek w Szczecinie. Spacer z Przemkiem Głową w dniu 8 maja o godzinie 17 z placu Adamowicza

Tropem bibliotek i książek w Szczecinie — spacer [Tydzień Bibliotek]

W poniedziałek (8.05, godz. 17:00) przewodnik miejski Przemek Głowa, podczas spaceru literackiego pod hasłem „Niewidzialne biblioteki. Krucha historia książek w Szczecinie”, opowie o powstawaniu kolejnych bibliotek oraz ciekawych wątkach literackich, związanych ze Szczecinem.

Start wycieczki na pl. Adamowicza w bliskich okolicach fili nr 28 (pl. Lotników 7) – udział jest oczywiście bezpłatny.

Przemek Głowa
przewodnik miejski, bookinista, wielbiciel Szczecina.

Od ponad 20 lat przemierza ulice miasta ze swoim wielkim plecakiem pełnym książek i opowiada o historii, architekturze i życiu w Stettinie i Szczecinie.

Współpracuje z instytucjami kultury i artystami z całego kraju przygotowując specyfikacje historyczne i merytoryczne czy prowadząc wycieczki. Współautor wielu publikacji, w tym alternatywnego przewodnika „Zrób to w Szczecinie / Do it in Szczecin”.

8 maja, 2023