Zajęcia dla dzieci w filii 48! [fotorelacja]

„Gramy w zielone” to hasło, pod którym odbyły się warsztaty dla dzieci.

Podczas zajęć uczestnicy „Książkolubów” poznali historię trzech życzeń, które mieli spełnić ludzie, aby pomóc mieszkańcom jeziora. Wypowiedziała je złota rybka i stały się one pretekstem do dyskusji, jak możemy dbać o środowisko. Poza zabawą w wyławianie mieszkańców mórz i oceanów, dzieci stworzyły piękne prace, w których królowały ryby w rozmaitych barwach.

W filii odbyły się również zajęcia dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Mądra główka” w Szczecinie.

Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza oraz zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Obejrzały księgozbiór filii – książki duże i małe, grube i chude, kolorowe i czarno-białe, te z mnóstwem ilustracji i takie, które składają się z samego tekstu.

Następnie dzieci wysłuchały ciekawej, zabawnej opowieści „Noc w bibliotece” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Wspólnie bezbłędnie rozwiązały zagadki dotyczące lektury oraz opowiedziały o ulubionych książkach.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali drobny upominek, w postaci zakładek przedstawiających małego krasnala, który był bohaterem naszej opowieści.

Data publikacji
15 kwietnia, 2024
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Miejsce na czasie [Tydzień Bibliotek 2024 - fotorelacja]

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. Mamy nadzieję, że emocje po wydarzeniach zorganizowanych w naszych filiach zostaną z Wami na dłużej. Żeby pozostać jeszcze w klimacie święta bibliotek, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkań w minionym tygodniu. 9 maja (czw.)...
 

Kody Legimi w maju WYCZERPANE!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 

W Pogoni za książką - zapowiedź

Rozgrywki czas zacząć! Murawa przystrzyżona, piłkarze gotowi w szatni, kibice szaleją na trybunach, słynna „gięta” się smaży. ⚽️ Zatem oficjalnie zapraszamy na wydarzenia w projekcie ”W Pogoni za książką”.⚽️ 📗 📘Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content