Grafika informująca o nowych kodach legimi

Nowe Kody Legimi od 4 czerwca

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie!

W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych (zmiana oferty firmy Empik dla bibliotek) od stycznia 2024 roku kody do aplikacji Empik Go nie są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie.

Pula kodów na maj została WYCZERPANA. Kody na kolejny miesiąc wydane będą od 4 czerwca (poniedziałek):

Liczba kodów jest ograniczona. 

Pobrany przez czytelnika kod musi zostać aktywowany najpóźniej do końca marca. Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.

Kody wydawane w filiach MBP w Szczecinie

Kody w filiach wydajemy od 4 czerwca (wtorek) 2024 r. Czytelnikom, którzy osobiście zgłoszą się w godzinach pracy filii.

Z każdego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach.

Kody wydawane mailowo przez MBP w Szczecinie

Od 4 czerwca (wtorek), od godziny 8:00 wysyłane będą kody mailowo.

Aby otrzymać kod do aplikacji Legimi, należy wysłać e-mail na adres: [email protected]

W treści e-maila prosimy podać imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Z każdego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach.

Uwaga: kody wysyłane będą na zgłoszenia przysłane od godziny 8:00 w dniu 4 czerwca 2024 do wyczerpania puli. Wcześniej wysłane e-maile nie będą brane pod uwagę!

Prosimy o cierpliwość – weryfikujemy Państwa zgłoszenia w systemie bibliotecznym.

Prosimy mieć na uwadze fakt, że kody Legimi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W momencie rozpoczęcia wydawania otrzymujemy ponad tysiąc maili! Czytelnicy, nawet gdy wyślą zapotrzebowanie chwilę po starcie dystrybucji, mogą nie otrzymać kodu drogą mailową.

Legimi – cała biblioteka w zasięgu ręki!

Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik, aby uzyskać bezpłatny dostęp do ponad 250 000 tytułów. W każdej naszej filii można otrzymać kod, który to umożliwia. Kody można otrzymać również mailowo, pisząc do którejkolwiek z naszych otwartych bibliotek.

Dlaczego warto? Bo wiele nowości wydawniczych trafia na e-półkę szybciej niż na półkę biblioteczną. A w przypadku najbardziej poczytnych tytułów nie jesteśmy w stanie zapewnić tylu egzemplarzy, by wszyscy nasi Czytelnicy mogli bezzwłocznie do nich dotrzeć. Jeśli więc nie chcesz czekać w kolejce, pobierz ten tytuł poprzez Legimi. Zapraszamy, tytułów wciąż przybywa!

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu:

 1. Należy posiadać aktualną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Osoby, które nie są Czytelnikami MBP, mogą zapisać się do jednej z filii bibliotecznych. 
 2. Kod można odebrać osobiście w dowolnej otwartej filii bibliotecznej od dnia wyznaczanego na bieżąco (aktualne informacje o godzinach otwarcia na stronie: https://mbp.szczecin.pl/nasze-filie/
 3. Można wysłać również e-mail. Aby otrzymać kod, należy wysłać e-maila na adres: [email protected] (od godz. 8.00 wyznaczanego na bieżąco dnia). W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Wcześniej wysłane e-maile nie będą brane pod uwagę!

 4. Pobrany przez Czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany (w przeciwnym wypadku kod wygasa).
 5. Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.
 6. Należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/mbp_szczecin/ i wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
  Założyć bezpłatne konto.
 7. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
 8. Zalogować się do aplikacji i czytać e-booki bez ograniczeń.
 9. Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać w filii bibliotecznej kod dostępu na kolejny miesiąc i aktywować poprzez stronę www.legimi.pl/mbp_szczecin.
 10. Kody będą wydawane Czytelnikom, którzy nie posiadają zadłużeń na koncie bibliotecznym.
 11. Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod Legimi miesięcznie.

To naprawdę bardzo proste i wygodne, a bibliotekarze w każdej filii pomogą w przypadku jakichkolwiek niejasności.

W ramach uiszczonej przez bibliotekę opłaty jej Czytelnicy mogą korzystać z e-booków i audiobooków w ramach oferty abonamentowej. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie bibliotecznym czytać można na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku (z systemem Android). Korzystać można z dwóch wybranych urządzeń (np. tablet i smartfon). Istnieje możliwość korzystania z zasobów katalogu Legimi również na czytnikach marki Kindle. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://www.legimi.pl/kindle/. Oczywiście – wszystko za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Kody będą wydawane do wyczerpania limitu przypadającego na dany miesiąc.

Regulamin wypożyczeń w Legimi dostępny jest pod tym linkiem.
Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: [email protected]

Data publikacji
2 marca, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Pisz i polecaj! Konkurs na recenzję

Czy zdarzyło się Tobie zapomnieć o całym świecie czytając książkę? Czy masz książkę, po którą warto sięgnąć? Jeśli tak, to masz okazję, by podzielić się informacją o niej z innymi osobami. Zapraszamy Cię do udziału w konkursie na recenzję „Pisz...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content