Kody Legimi i Empik Go od 4 grudnia (pn.) 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie!

W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych (zmiana oferty firmy Empik dla bibliotek) od stycznia 2024 roku kody do aplikacji Empik Go nie będą dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie. Grudzień będzie ostatnim miesiącem dystrybucji kodów Empik Go.

Wszystkie e-książki dostępne w abonamencie bibliotecznym czytać można na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Jeden kod można użytkować na dwóch wybranych urządzeniach (np. tablet i smartfon).

Kody na GRUDZIEŃ wydajemy od 4 grudnia (poniedziałek).

Liczba kodów jest ograniczona. 

Pobrany przez czytelnika kod musi zostać aktywowany najpóźniej do końca grudnia. Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.

Kody wydawane w filiach MBP w Szczecinie

Kody w filiach wydajemy od 4 grudnia (poniedziałek) 2023 r. Czytelnikom, którzy osobiście zgłoszą się w godzinach pracy filii.

Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod miesięcznie, Legimi albo Empik Go.

Z każdego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach.

Kody wydawane mailowo przez MBP w Szczecinie

Od 4 grudnia (poniedziałek), od godziny 8:00 kody są wysyłane mailowo.

Aby otrzymać kod, należy wysłać e-mail na adres: [email protected]

W treści e-maila prosimy podać imię, nazwisko, numer karty bibliotecznej oraz nazwę kodu (Legimi albo Empik Go). Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod miesięcznie, Legimi albo Empik Go. Z każdego kodu można korzystać na dwóch urządzeniach.

Uwaga: kody wysyłane będą na zgłoszenia przysłane od godziny 8:00 w dniu 4 grudnia 2023 do wyczerpania puli. Wcześniej wysłane e-maile nie będą brane pod uwagę!

Prosimy o cierpliwość – weryfikujemy Państwa zgłoszenia w systemie bibliotecznym.

Prosimy mieć na uwadze fakt, że kody Legimi i Empik Go cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W momencie rozpoczęcia wydawania otrzymujemy ponad tysiąc maili! Czytelnicy, nawet gdy wyślą zapotrzebowanie chwilę po starcie dystrybucji, mogą nie otrzymać kodu drogą mailową.

Legimi – cała biblioteka w zasięgu ręki!

Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik, aby uzyskać bezpłatny dostęp do ponad 60 000 książek. W każdej naszej filii można otrzymać kod, który to umożliwia. Kody można otrzymać również mailowo, pisząc do którejkolwiek z naszych otwartych bibliotek.

Dlaczego warto? Bo wiele nowości wydawniczych trafia na e-półkę szybciej niż na półkę biblioteczną. A w przypadku najbardziej poczytnych tytułów nie jesteśmy w stanie zapewnić tylu egzemplarzy, by wszyscy nasi Czytelnicy mogli bezzwłocznie do nich dotrzeć. Jeśli więc nie chcesz czekać w kolejce, pobierz ten tytuł poprzez Legimi. Zapraszamy, tytułów wciąż przybywa!

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu:

 1. Należy posiadać aktualną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Osoby, które nie są Czytelnikami MBP, mogą zapisać się do jednej z filii bibliotecznych. 
 2. Kod można odebrać osobiście w dowolnej otwartej filii bibliotecznej od dnia wyznaczanego na bieżąco (aktualne informacje o godzinach otwarcia na stronie: https://mbp.szczecin.pl/nasze-filie/
 3. Można wysłać również e-mail. Aby otrzymać kod, należy wysłać e-maila na adres: [email protected] (od godz. 8.00 wyznaczanego na bieżąco dnia). W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Wcześniej wysłane e-maile nie będą brane pod uwagę!

 4. Pobrany przez Czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany (w przeciwnym wypadku kod wygasa).
 5. Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.
 6. Należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/mbp_szczecin/ i wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
  Założyć bezpłatne konto.
 7. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
 8. Zalogować się do aplikacji i czytać e-booki bez ograniczeń.
 9. Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać w filii bibliotecznej kod dostępu na kolejny miesiąc i aktywować poprzez stronę www.legimi.pl/mbp_szczecin.
 10. Kody będą wydawane Czytelnikom, którzy nie posiadają zadłużeń na koncie bibliotecznym.
 11. Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod miesięcznie, Legimi albo Empik Go.

To naprawdę bardzo proste i wygodne, a bibliotekarze w każdej filii pomogą w przypadku jakichkolwiek niejasności.

W ramach uiszczonej przez bibliotekę opłaty jej Czytelnicy mogą korzystać z e-booków i audiobooków z oferty abonamentowej. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie bibliotecznym czytać można na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku (z systemem Android). Korzystać można z dwóch wybranych urządzeń (np. tablet i smartfon). Oczywiście – wszystko za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Kody będą wydawane do wyczerpania limitu przypadającego na dany miesiąc.

Regulamin wypożyczeń w Legimi dostępny jest pod tym linkiem.
Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: [email protected]

Data publikacji
2 marca, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Przerwa w dostępie do usług cyfrowych

Pracujemy, aby nasze usługi były dla Was jeszcze lepsze! 😄 Dlatego niestety musimy Was poinformować, że od soboty (9.12) od godz. 20:00 do południa w niedzielę (10.12)aplikacja oraz katalog nie będą działały. ❌ Postaramy się zakończyć pracę jak najszybciej!
 

Wystartowała aplikacja mobilna MBP

Z okazji tegorocznych mikołajek przychodzimy z prezentem.Wszystkim naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy oprócz stacjonarnego korzystania z filii są także aktywnymi użytkownikami internetu, prezentujemy aplikację MBP Szczecin. mPROLIB to biblioteczna aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobraćze Sklepu Play i App Store....
 

Spotkanie z dostępnością dla młodzieży

5 grudnia nasze ProMedia przy al. Wojska Polskiego odwiedziły dwie grupy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Szczecinie. Młodzież wzięła udział w szkoleniu dotyczącym osób z niepełnosprawnościami, które poprowadziły nasze pracowniczki: Katarzyna Krawczyk – kierowniczka filii i Anna Rutkowska...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content