Eko-wakacje w filii dziecięcej

Podczas zajęć wakacyjnych w filii nr 3 dla dzieci zorganizowaliśmy warsztaty ekologiczne dla małych czytelników i czytelniczek, pod hasłem „Jestem eko z biblioteką.”

Celem była popularyzacja wśród dzieci wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec natury w codziennym życiu, dobra zabawa w gronie rówieśników oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały z ich tematyką i poznały pojęcia: recykling, elektrośmieci, odpady gabarytowe, zero waste, fast fashion. Wspólnie czytaliśmy fragment książki pt. „Draka ekonieboraka” autorstwa Emilii Dziubak, Elizy Saroma-Stępniewskiej, Iwony Wierzby. Potem przyszedł czas na prace plastyczne: wycinanie doniczki z butelki plastikowej i jej malowanie farbą akrylową.

Podczas drugich zajęć ponownie poczytaliśmy fragment książki pt. „Draka ekonieboraka”. Następnie dzieci mogły zagrać w grę planszową o tematyce ekologicznej zamieszczoną w książce pt.” Ratujmy ziemię: wielka księga zabaw” Gaëlle Bouttier-Guérive Wykonywaliśmy ozdabianie doniczki z butelki plastikowej i sadzenie do niej lawendy a także tworzyliśmy plakaty ekodrzewa z wykorzystaniem papieru pakowego i papieru toaletowego.

Na ostatnich zajęciach znów wróciliśmy do książki pt. „Draka ekonieboraka”. Przypomnieliśmy zasady bycia małym ekologiem dla nowych uczestników (segregacja odpadów, oszczędzanie zasobów — wody, prądu, zasada zero waste, ograniczanie nadmiernej konsumpcji). Jako pracę plastyczną wykonywaliśmy podwodną krainę z eko materiałów: wytłoczek do jajek, rulonów od papieru toaletowego i farb plakatowych.

Data publikacji
3 sierpnia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku dołączamy do międzynarodowej akcji promowania czytelnictwa. Już 23 kwietnia (wt.) od godz. 15:00 szukajcie nas w centrum Szczecina, gdzie rozdawać będziemy książki, zapraszając do odwiedzania naszych bibliotek. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie będą wspierać nas wolontariuszki...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content