Eko-wakacje w filii dziecięcej

Podczas zajęć wakacyjnych w filii nr 3 dla dzieci zorganizowaliśmy warsztaty ekologiczne dla małych czytelników i czytelniczek, pod hasłem „Jestem eko z biblioteką.”

Celem była popularyzacja wśród dzieci wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec natury w codziennym życiu, dobra zabawa w gronie rówieśników oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały z ich tematyką i poznały pojęcia: recykling, elektrośmieci, odpady gabarytowe, zero waste, fast fashion. Wspólnie czytaliśmy fragment książki pt. „Draka ekonieboraka” autorstwa Emilii Dziubak, Elizy Saroma-Stępniewskiej, Iwony Wierzby. Potem przyszedł czas na prace plastyczne: wycinanie doniczki z butelki plastikowej i jej malowanie farbą akrylową.

Podczas drugich zajęć ponownie poczytaliśmy fragment książki pt. „Draka ekonieboraka”. Następnie dzieci mogły zagrać w grę planszową o tematyce ekologicznej zamieszczoną w książce pt.” Ratujmy ziemię: wielka księga zabaw” Gaëlle Bouttier-Guérive Wykonywaliśmy ozdabianie doniczki z butelki plastikowej i sadzenie do niej lawendy a także tworzyliśmy plakaty ekodrzewa z wykorzystaniem papieru pakowego i papieru toaletowego.

Na ostatnich zajęciach znów wróciliśmy do książki pt. „Draka ekonieboraka”. Przypomnieliśmy zasady bycia małym ekologiem dla nowych uczestników (segregacja odpadów, oszczędzanie zasobów — wody, prądu, zasada zero waste, ograniczanie nadmiernej konsumpcji). Jako pracę plastyczną wykonywaliśmy podwodną krainę z eko materiałów: wytłoczek do jajek, rulonów od papieru toaletowego i farb plakatowych.

Data publikacji
3 sierpnia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content