Legimi

Legimi – cała biblioteka w zasięgu ręki!

Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik, aby uzyskać bezpłatny dostęp do ponad 180 000 tytułów. 

Dlaczego warto? Bo wiele nowości wydawniczych trafia na e-półkę szybciej niż na półkę biblioteczną. A w przypadku najbardziej poczytnych tytułów nie jesteśmy w stanie zapewnić tylu egzemplarzy, by wszyscy nasi Czytelnicy mogli bezzwłocznie do nich dotrzeć. Jeśli więc nie chcesz czekać w kolejce, pobierz ten tytuł poprzez Legimi. Zapraszamy, tytułów wciąż przybywa!

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu:

 1. Należy posiadać aktualną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Osoby, które nie są Czytelnikami MBP, mogą zapisać się do jednej z filii bibliotecznych. 
 2. Kody do aplikacji Legimi wydawane są w filiach Czytelnikom, którzy osobiście zgłoszą się w wyznaczonym dniu w otwartych placówkach bibliotecznych (aktualne informacje o terminie wydawania kodów i godzinach otwarcia filii  stronie: https://mbp.szczecin.pl/nasze-filie/
 3. Można wysłać również e-mail na adres: [email protected] (aktualne informacje o terminie wysyłania kodów na stronie https://mbp.szczecin.pl/). W treści maila należy podać nazwę kodu, imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. E-maile wysłane przed wyznaczonym terminem nie będą brane pod uwagę!

 4. Pobrany przez Czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany (w przeciwnym wypadku kod wygasa).
 5. Brak aktywacji może spowodować odmowę wydania kodu w następnym okresie.
 6. Należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/mbp_szczecin/ i wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
  Założyć bezpłatne konto.
 7. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
 8. Zalogować się do aplikacji i czytać e-booki bez ograniczeń.
 9. Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać w filii bibliotecznej kod dostępu na kolejny miesiąc i aktywować poprzez stronę www.legimi.pl/mbp_szczecin.
 10. Kody będą wydawane Czytelnikom, którzy nie posiadają zadłużeń na koncie bibliotecznym.
 11. Czytelnikowi przysługuje tylko jeden kod miesięcznie, Legimi albo Empik Go.

To naprawdę bardzo proste i wygodne, a bibliotekarze w każdej filii pomogą w przypadku jakichkolwiek niejasności.

W ramach uiszczonej przez bibliotekę opłaty jej Czytelnicy mogą korzystać z e-booków i audiobooków z oferty abonamentowej. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie bibliotecznym czytać można na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku (z systemem Android). Korzystać można z dwóch wybranych urządzeń (np. tablet i smartfon). Oczywiście – wszystko za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Kody będą wydawane do wyczerpania limitu przypadającego na dany miesiąc.

Regulamin wypożyczeń w Legimi dostępny jest pod tym linkiem.
Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: [email protected]

Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content