IBUK libra

We wszystkich filiach bibliotecznych nasi Czytelnicy mają dostęp do ponad 5959 książek i czasopism naukowych z wielu dziedzin udostępnianych przez platformę IBUK.

Korzystanie z nich na komputerach Miejskiej Biblioteki Publicznej nie wymaga logowania, natomiast osoby chcące korzystać z serwisu na własnych urządzeniach elektronicznych (komputer, tablet, telefon) mogą to robić po otrzymaniu bezpłatnego kodu PIN dostępu od bibliotekarza.

Serwis pozwala na bezpłatne czytanie wybranych publikacji, używanie zakładek i tworzenie notatek, dzielenie się fragmentami na Facebooku i Twitterze.

Opcje dodatkowe (wydruk, cytowania, łączenie zasobów dostępnych w różnych zasobach) składają się na bardzo przydatne narzędzie nauki dla wszystkich zainteresowanych.

Użytkownikom urządzeń mobilnych (jak czytniki, tablety i smartfony) szczególnie polecamy założenie własnego konta myIbuk – posiada ono rozwiązania optymalizujące korzystanie z niego na ekranach dowolnej wielkości. Ponadto można na nim gromadzić publikacje dostępne w ramach naszego konsorcjum jak i zakupione prywatnie.

Dla ułatwienia wszystkie tytuły wykupione przez Zachodniopomorskie Konsorcjum Bibliotek można odnaleźć w naszym katalogu elektronicznym – wystarczy uwzględnić w wyszukiwaniu typ dokumentu „Dokument elektroniczny”.

Instrukcja korzystania znajduje się TUTAJ.

Zapytaj o dostęp do Ibuka w bibliotece!

Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content