Dyskusyjny Klub Książki 36

Dyskusyjny Klub Książki przy filii bibliotecznej nr 36
Terminy spotkań: ostatnia środa miesiąca godz. 17.00
Prowadzenie: Agnieszka Bartos

Na spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki poznajemy współczesną literaturę – polską i obcą. Naszą grupę tworzą Czytelniczki w różnym wieku, które łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Wymieniamy swoje poglądy, konfrontujemy gusta czytelnicze. Przyjmujemy zasadę, że o przeczytanych książkach rozmawiamy w swobodny, niczym nieskrępowany sposób.
Często rozmawiamy też o innych dziedzinach życia kulturalnego, takich jak kino, teatr czy lokalne wydarzenia kulturalne. Członkinie Klubu z chęcią opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach.
Nasze spotkania mają charakter otwarty. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie i poglądy. Serdecznie zapraszamy każdego miłośnika książek i dobrej kawy. intelektualna i jednocześnie miło spędzony czas przy dobrej kawie, herbacie i domowych wypiekach naszych Klubowiczek.

Najbliższe spotkanie

Jak zawsze zapraszamy na spotkanie w ostatnią środę miesiąca, czyli 27 lipca o godz. 17.00. Będziemy rozmawiać o książce „Zakłamane życie dorosłych” Eleny Ferrante.

Minione spotkania

„Tulipanowa gorączka” – relacja

25 maja na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce Tulipanowa gorączka autorstwa Deborah Moggah. Sztuka, piękno, pożądanie, chciwość, oszustwo i kara za niegodziwość – wszystko to rozgrywa się w scenerii XVII-wiecznego Amsterdamu owładniętego tulipanową gorączką.
Historia zaczyna się niewinnie – zamożny kupiec pragnie zyskać nieśmiertelność dzięki utrwalonemu na płótnie portretowi, na którym znajdzie się wraz ze swą młodą żoną. Zadanie powierza wziętemu malarzowi, nawet przez chwilę nie podejrzewając, jaki ciąg zdarzeń uruchomi.
Książkę zaliczyliśmy do tych łatwych, lekkich i przyjemnych, ale z nutką dramatu. Powieść tę polecamy jako lekturę, przy której można się zrelaksować, pośmiać, a także emocjonalnie przeżyć opisaną w niej historię.

„Moja znikająca połowa” – relacja

27 kwietnia odbyło się comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja dotyczyła powieści amerykańskiej pisarki Brit Bennett „Moja znikająca połowa”.
Siostry bliźniaczki Vignes zawsze były nierozłączne, jednak po tym jak opuściły małą czarnoskórą społeczność, uciekając z domu w wieku szesnastu lat, zmieniło się wszystko. Brit Bennet tworzy emocjonującą, wielowątkową historię relacji dwóch sióstr. Istotnym wzbogaceniem fabuły jest wprowadzenie na scenę Judy i Kennedy – córek ww. bliźniaczek. Czy różniące się fizycznie i mentalnie kobiety zdołają przełamać uprzedzenia i stereotypy?
Zawarte w książce problemy i motywy wydały się klubowiczkom na pierwszy rzut oka dosyć znane i popularne, ale mimo to udało się porozmawiać i wyciągnąć ciekawe wnioski i teorie. Warto zapoznać się z tą historią.

„Spadek” – relacja

Tematem rozmowy na spotkaniu DKK 30 marca była książka „Spadek” norweskiej pisarki Vigdis Hjorth. Jest to historia splątanych relacji rodzinnych. Przedstawiony został konflikt wśród rodzeństwa, dotyczący niesprawiedliwego podziału tytułowego spadku po rodzicach. Przy okazji wychodzą na jaw długo skrywane niewygodne sekrety rodzinne. To bardzo interesująca powieść, zarówno pod względem poruszanej tematyki, jak i stylu.
Dyskusja była żywa i bardzo owocna. Lektura wzbudziła skrajne emocje, a opinie były podzielone. Co do jednego jednak Klubowiczki były zgodne – warto tę książkę przeczytać i zastanowić się nad zawartą w niej problematyką.

23 lutego rozmawialiśmy na temat książki „Tajemna historia” Donny Tart.

Spotkania archiwalne [2021 rok]

17 listopada dyskutowaliśmy o wrażeniach z lektury „Trzynastej opowieści” Diane Setterfield.

6 października rozmawialiśmy o książce „Pod kluczem” Ruth Ware.

26 sierpnia rozmawialiśmy o książce „Budząc lwy” Ayelet Gundar-Goshen.

29 lipca rozmawialiśmy o książce „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens.

Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content