napis "Zobacz i usłysz kulturę!"

Zobacz i usłysz kulturę!

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie realizuje przedsięwzięcie grantowe „Zobacz i usłysz kulturę!”, finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”.
Celem jest zwiększenie dostępności usług Biblioteki dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.
Wartość grantu: 147 116 PLN

Chcemy, aby nasza instytucja była dostępna dla wszystkich, również dla osób ze specjalnymi potrzebami. Dlatego od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. będziemy realizować kolejne działania zwiększające dostępność głównie w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2), ale również w innych filiach bibliotecznych.

Nasi Bibliotekarze zostaną przeszkoleni z podstaw języka migowego, z obsługi i komunikacji z osobami z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Działania na rzecz osób z dysfunkcją słuchu i seniorów

1. Pętle indukcyjne – poprawią komfort obsługi i komunikacji z Czytelnikami w filiach nr 4, 7, 38, 48 i ProMedia.
2. Napisy do filmów – nagrania wideo ze spotkań realizowanych w bibliotece zostaną uzupełnione o napisy.
3. Tłumaczenia na język migowy – przynajmniej jedno wydarzenie kulturalne w miesiącu będzie tłumaczone na polski język migowy. Będą to spotkania autorskie, podróżnicze, oprowadzania po wystawach.

Działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku i seniorów

1. Czytniki do książek – wkrótce będą dostępne do wypożyczenia.
2. Książki powiększonym drukiem – nowe tytuły z serii „Wielkie Litery”.
3. Filmy z audiodeskrypcją – oznaczone specjalną etykietą graficzną AD i w brajlu
4. Audiobooki – wszystkie tytuły otrzymają oznaczenie (tytuł i autor) w brajlu

Wszystkie będą kompleksowo realizowane w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2)

Dostępne wydarzenia kulturalne [ProMedia, al. Wojska Polskiego 2]

Wszystkich Czytelników i szczecinian zapraszamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych, w spotkaniach i rozmowach. Wstęp wolny.
Raz w miesiącu proponujemy wydarzenia kulturalne tłumaczone na język migowy, realizowane w filii pozbawionej barier architektonicznych.
W listopadzie 2022 r. odbędą się spotkania otwarte w ramach „Godzin widzenia i słyszenia” oraz akcja „Żywa Biblioteka”, które będą okazją do poznania się, do rozmowy.
Dzięki zaangażowaniu partnerów projektu zrealizujemy otwarte szkolenia z komunikacji oraz powiemy, gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc i wsparcie dla rodzin i osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Biblioteka dostępna

Zakładka na stronie głównej biblioteki informująca o ofercie, filiach dostępnych architektonicznie, sposobie dojazdu.
Informacja w formie nagrania wideo, z tłumaczeniem na język migowy i z napisami. Dodatkowo dostępna będzie do odsłuchania wersja audio.

Materiały tłumaczone na język migowy, nagrania audio dostępne TUTAJ

Data publikacji
29 września, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Od kwietnia 2023 r. ZMIENIAMY zasady dystrybucji kodów LEGIMI i EMPIK GO!

Zainteresowanie kodami Legimi oraz Empik Go jest coraz większe! ↗️ Chcemy, aby jak najwięcej Czytelników mogło skorzystać z naszej oferty, W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi dystrybucji kodów LEGIMI i Empik Go przez MBP w roku 2023 uprzejmie informujemy, że...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Rekrutujemy!

Zapraszamy do naboru na stanowisko Informatyka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie. Miejsce pracy: Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, ul. J. Hoene-Wrońskiego 1. Zakres obowiązków: administrowanie siecią biblioteczną (rozwijanie, utrzymywanie i diagnostyka problemów z siecią lokalną i VPN), administrowanie...
 

Szczeciński Budżet Obywatelski 2024 - nabór projektów

W imieniu Urzędu Miasta Szczecin zapraszamy do naboru projektów do kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Poprzez Szczeciński Budżet Obywatelski mieszkańcy Szczecina co roku decydują o sposobie wydatkowania części budżetu miasta przeznaczonej na ten cel. To przedsięwzięcie współtworzone przez mieszkańców i...
 

Międzynarodowy Dzień Poezji

Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content