[Zaczytany Szczecin] w czerwcu

Projekt [Zaczytany Szczecin] wkracza w drugą fazę. Zamknęliśmy kryminalny maj (fotorelacja poniżej) i przenosimy się do krainy robotów, dystopijnych wizji i odległej przyszłości. Witamy w świecie sci-fi 👁🦾

Poniżej harmonogram czerwcowych wydarzeń. Wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 54 (ProMedia, Al. Woj. Polskiego 2). 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny

🦾 14 czerwca, godz. 17:00
Spotkanie interaktywne dla dzieci z Marcinem Szczygielskim. 

Marcin Szczygielski, autor książek dla dzieci i młodzieży, spotka się z młodymi czytelnikami, opowiadając o kolejnych przygodach małej czarownicy Mai. Gość interaktywnie wprowadzi uczestników w świat czarów i niesamowitych historii, a wspierać go będzie Małgorzata Narożna ze szczecińskiej księgarni Fika.

O AUTORZE:

Urodzony w Warszawie w 1972 r. pisarz, dziennikarz i grafik, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Oprócz reportaży dla dojrzałych czytelników, autor tworzy także książki dla dzieci i młodzieży z gatunku fantasy. Pierwszą była wydana w 2009 r. powieść science-fiction „Omega”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010 W 2013 r. ukazała się także powieść Szczygielskiego „Czarownica piętro niżej”, która w 2014 r. uhonorowana została nagrodą literacką Zielona Gąska, przyznawaną przez Fundację im. Ildefonsa Gałczyńskiego. W 2014 r. do księgarń trafiła kontynuacja przygód Mai – bohaterki „Czarownicy piętro niżej” – „Tuczarnia motyli”.
(materiały ze strony Wydawnictwa)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

🦾 20 czerwca, godz. 18:00
Spotkanie autorskie z Michałem Cholewą. Prowadzenie Monika Gapińska. 

Autor powieści sci-fi Michał Cholewa opowie o nowych pomysłach na książki. Rozmowę poprowadzi Monika Gapińska.

O AUTORZE:

Rocznik 1980, urodzony w Katowicach, gdzie ukończył studia na wydziale Mat-Fiz-Chem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku matematyka. Fantastyką interesuje się, odkąd pamięta, zdradziecko zarażony nałogiem przez ojca. Od 1995 członek Śląskiego Klubu Fantastyki, zresztą właśnie pod skrzydłami Sekcji Literackiej tegoż (a dokładnie, pod twardymi rządami Ani Kańtoch, która jest szefem sekcji) zaczynał pisać. Właściwie nadal zaczyna, bo jeden tekst w zbiorze i jedno opowiadanie w sieciowym periodyku Esensja trudno nazwać oszałamiającą karierą. Fan Calvina i Hobbesa (osobliwie Hobbesa). Miłośnik twórczości Stanisława Lema, George`a R.R. Martina i Rogera Zelaznego. A także słodyczy. Nie można absolutnie zapominać o słodyczach.
(materiały ze strony Wydawnictwa)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

🦾 21 czerwca, godz. 17:00
Spacer fantastyczny wokół pisarza Jacka Sawaszkiewicza. Spacer poprowadzą: Przemek Głowa i pisarz Michał R. Wiśniewski.

Przed nami kolejny spacer literacki zaplanowany w projekcie [Zaczytany Szczecin]. W czerwcu zmieniamy nastrój na fantastyczno-naukowy, a pomogą nam w tym miejsca powiązane z twórczością Jacka Sawaszkiewicza – szczecińskiego autora powieści i opowiadań sci-fi. Razem z naszymi przewodnikami wyruszymy z filii nr 54 „ProMedia” (al. Wojska Polskiego 2) i odwiedzimy kilka ciekawych punktów w Szczecinie.

[zaczytany szczecin], kryminalny maj, spacer

Na czerwcowym szlaku prowadzić nas będą:
Przemek Głowa – przewodnik miejski, bookinista, wielbiciel Szczecina.
Michał R. Wiśniewski (ur. 1979) – pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki. 

Spacer będzie tłumaczony na język migowy PJM.

Kontakt SMS tel. 666 871 342

Więcej informacji na stronie wydarzenia

🦾 25 czerwca, godz. 12:00
Warsztaty komiksowe dla młodzieży od 13 roku życia. Prowadzenie Marek Stelar i Wojciech Biernawski. 

Podczas warsztatów prowadzący wyjaśnią ogólne zasady tworzenia scenariuszy komiksowych z uwzględnieniem prowadzenia historii i bohaterów, a także specyfiki gatunku. Na podstawie scenariusza pierwszych kilku kadrów komiksu uczestnicy rozwijać będą własną historię w tematyce miesiąca. W czerwcu komiksowa opowieść przybierze szatę fantastyczno-naukową.

Zapisy możliwe elektronicznie pod tym linkiem.

Ilość miejsc ograniczona! 

O prowadzących:

Wojciech Biernawski
Jest nauczycielem plastyki, pedagogiem specjalnym i arteterapeutą. Popularyzator komiksu, prowadził między innymi warsztaty komiksowo-kryminalne dla młodzieży i dorosłych “Zbrodnia w Szczecinie”.

Marek Stelar
Autor powieści kryminalnych, których akcja dzieje się w Szczecinie. Nominowany do Nagrody Kryminalnej Piła, otrzymał wyróżnienie dla najlepszej w Polsce powieści miejskiej za “Blizny”.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FOTORELACJA – KRYMINALNY MAJ

A teraz czas na fotorelację z majowej odsłony [Zaczytany Szczecin]. Pewnie nie musimy Was specjalnie zachęcać abyście tak samo tłumnie uczestniczyli w czerwcowym wydaniu [ZSz] ale i tak się pochwalimy 😀

Zapraszamy w czerwcu <3

Data publikacji
30 maja, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5. grudnia szczególnie pragniemy podziękować naszym wspaniałym Wolontariuszkom ze Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, które od wielu lat poświęcają wolny czas i wspierają nas podczas wydarzeń bibliotecznych. Panie: Stefania, Halina, Urszula Wanda, Krystyna, Helena, Maria i trzy Elżbiety były z nami...
 

Wystawa sensoryczna w ProMediach!

Do 8 grudnia można podziwiać, oglądać i dotykać wystawę sensoryczną dla dzieci, która powstała w ramach projektu Teatr Szeroko Otwarty. Teatr Lalek Pleciuga udostępnił wystawę sensoryczną, którą możecie zobaczyć w filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2). Wystawa jest...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content