Fantastycznym szlakiem z Przemkiem Głową i Michałem R. Wiśniewskim. Spacer tłumaczony na PJM [Zaczytany Szczecin]

21 czerwca (wtorek) o godz. 17:00 zapraszamy na spacer miejski w fantastyczno-naukowych klimatach. Naszymi przewodnikami będą tym razem Przemek Głowa i Michał Radomir Wiśniewski [Zaczytany Szczecin].
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spacer odbędzie się bez względu na pogodę.

Przed nami kolejny spacer literacki zaplanowany w projekcie [Zaczytany Szczecin]. W czerwcu zmieniamy nastrój na fantastyczno-naukowy, a pomogą nam w tym miejsca powiązane z twórczością Jacka Sawaszkiewicza – szczecińskiego autora powieści i opowiadań sci-fi. Razem z naszymi przewodnikami wyruszymy z filii nr 54 „ProMedia” (al. Wojska Polskiego 2) i odwiedzimy kilka ciekawych punktów w Szczecinie.

Na tym szlaku prowadzić nas będą:

Przemek Głowa
przewodnik miejski, bookinista, wielbiciel Szczecina.

Od ponad 20 lat przemierza ulice miasta ze swoim wielkim plecakiem pełnym książek i opowiada o historii, architekturze i życiu w Stettinie i Szczecinie.

Współpracuje z instytucjami kultury i artystami z całego kraju przygotowując specyfikacje historyczne i merytoryczne czy prowadząc wycieczki. Współautor wielu publikacji, w tym alternatywnego przewodnika „Zrób to w Szczecinie / Do it in Szczecin”.

Michał R. Wiśniewski (ur. 1979) –
pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści Jetlag (2014), God Hates Poland (2015) i Hello World (2017) oraz książek Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę (2019) i Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat (2021).

Spacer będzie tłumaczony na język migowy PJM.
Kontakt SMS tel. 666 871 342

21 czerwca, 2022