uśmiechnięty autor siedzi w fotelu, w dłoni trzyma swoją książkę "Klątwa dziewiątych urodzin"
Wydarzenie dla dzieci

Jasny gwint! Spotkanie dla dzieci z Marcinem Szczygielskim [Zaczytany Szczecin]

14 czerwca (wtorek) o godz. 17:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) Marcin Szczygielski, autor książek dla dzieci i młodzieży, spotka się z młodymi czytelnikami, opowiadając o kolejnych przygodach małej czarownicy Mai. Gość interaktywnie wprowadzi uczestników w świat czarów i niesamowitych historii, a wspierać go będzie Małgorzata Narożna ze szczecińskiej księgarni Fika. [Zaczytany Szczecin]

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

“To już ostatni tom przygód Mai – dziewczynki, która dość długo nie wiedziała, że jest czarownicą. I że czarownicami są jej cioteczne babki – ciabcia i Monterowa – a nawet nieznana wcześniej babcia Nina i… mama! Że nie wspomnimy już o maleńkiej Alicji – czarownicy in spe… To od jej urodzin wszystko się zaczęło… Wyprawa do Szczecina i wejście Mai w magiczny świat gadającego kota i wiewiórki Foxi, przekonanej, że jest lisicą.
I oczywiście – co tom, to katastrofa!!! Ale tym razem to już prawdziwy koniec świata!

Losy Warszawy – ba, całej Polski, Europy, świata – w rękach jednej czarownicy?!
JASNY GWINT!
Czy Majce uda się obalić dyktaturę? Czy odwróci bieg historii… nie do poznania? Nawet Szczecin to już nie ten Szczecin… I Ursynów nie przypomina Ursynowa…
JASNY GWINT!

O autorze:
Urodzony w Warszawie w 1972 r. pisarz, dziennikarz i grafik, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Oprócz reportaży dla dojrzałych czytelników, autor tworzy także książki dla dzieci i młodzieży z gatunku fantasy. Pierwszą była wydana w 2009 r. powieść science-fiction „Omega”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010 Następną powieść – „Czarny Młyn” – autor napisał w 2010 r. na Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren. W tym samym roku ukazała się kolejna powieść dla młodych czytelników „Za niebieskimi drzwiami”. W 2013 r. ukazała się także powieść Szczygielskiego „Czarownica piętro niżej”, która w 2014 r. uhonorowana została nagrodą literacką Zielona Gąska, przyznawaną przez Fundację im. Ildefonsa Gałczyńskiego. W 2014 r. do księgarń trafiła kontynuacja przygód Mai – bohaterki „Czarownicy piętro niżej” – „Tuczarnia motyli”.
Szczygielski jest autorem okładek i oprawy graficznej większości napisanych przez siebie książek.
(materiały ze strony Wydawnictwa)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie belka-1.jpg

Data rozpoczęcia
14 czerwca, 2022
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Siła kobiecej opowieści. Warsztaty kreatywne dla kobiet

Siła kobiecej opowieści. Warsztaty kreatywne dla kobiet

3 października, 2023
17.00
Dom. Wystawa prac Aleksandry Giemzy [wernisaż]

Dom. Wystawa prac Aleksandry Giemzy [wernisaż]

4 października, 2023
18.00
Aromaterapia wokół nas [Koło Gospodyń Miejskich]

Aromaterapia wokół nas [Koło Gospodyń Miejskich]

5 października, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content