Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Joergensen-Olzacką "Na Grenlandii wśród Inuitów" w dniu 11 maja o godz. 17 w filii nr 4 przy ulicy Barnima 25

Na Grenlandii wśród Inuitów [Tydzień Bibliotek]

W czwartek (11.05, godz. 17:00) w filii nr 4 (ul. Barnima 25) przeniesiemy się na daleką Grenlandię, dzięki żywej opowieści Małgorzaty Joergensen–Olzackiej, która mieszkała przez pewien okres na „największej wyspie świata”.

Nasza gościni opowie o tym, jak wygląda życie mieszkańców Grenlandii.
Nasze wyobrażenia o tym zakątku kuli ziemskiej, ukształtowane głównie pod wpływem literatury podróżniczej, dzisiaj dalekie są od prawdy. Grenlandia to wspaniałe miejsce do życia, choć wymagające z pewności dużego hartu ducha, by przeciwstawić się bardzo trudnym warunkom geograficznym.

Pani Małgorzata na pewno barwnie przybliży nam ten daleki kraj podczas spotkania, a przy okazji zaprezentuje lokalne rękodzieła.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dodatkowo w filii nr 4 z okazji [Tygodnia Bibliotek] odbędą się także inne atrakcyjne wydarzenia dla starszych i młodszych. Szczegóły przedstawiamy w osobnym artykule.

Data rozpoczęcia
11 maja, 2023
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Żywa Biblioteka 2024

Żywa Biblioteka 2024

20 kwietnia, 2024
11.00
Mirek z szuflady. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem

Mirek z szuflady. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem

22 kwietnia, 2024
18.00
[Spotkania z planszówkami] dla dzieci i młodzieży
Wydarzenie dla dzieci

[Spotkania z planszówkami] dla dzieci i młodzieży

22 kwietnia, 2024
15.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content