20 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja, hasło: Moja Twoja Nasza Biblioteka. Na plakacie trzy kolorowe kręgi nachodzące na siebie

Tydzień Bibliotek w naszych filiach!

Jako biblioteka miejska aktywnie włączamy się w tegoroczny (już dwudziesty) Tydzień Bibliotek (8-15 maja) i serdecznie zapraszamy naszych Czytelników oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w wydarzeniach, które przygotowaliśmy.

Poniżej znajdziecie listę atrakcji w naszych filiach, w których możecie wziąć udział, zdobywając nową wiedzę, poznając ciekawe osoby lub dobrze się bawiąc.

Razem sprawmy, żeby według tegorocznego hasła obchodów każda biblioteka była „MOJA — TWOJA — NASZA”.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na wybrane zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

8 maja (poniedziałek) godz. 17:00
spacer miejski z Przemkiem Głową z hasłem
„Niewidzialne biblioteki. Krucha historia książek w Szczecinie”,
start pl. Adamowicza blisko filii nr 28 (pl. Lotników 7)

10 maja (środa) godz. 16:00
Mama Mu czyta — zajęcia dla dzieci
Na spotkanie z Mamą Mu i Panem Wroną – postaciami wykreowanymi przez parę szwedzkich twórców zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią się bawić i wykonywać prace plastyczne.
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

10 maja (środa) godz. 18:00
Głusza. Spotkanie z Anną Goc — promocja książki (tłumaczone na język migowy), ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 16:30
Zwierzaki z książek — rodzinne warsztaty plastyczne
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 16:30
Książkoluby – kreatywne warsztaty dla dzieci
filia nr 48 (ul. Rydla 93)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Włosing — czyli jak zadbać o piękne włosy [Koło Gospody Miejskich]
filia nr 2 (ul. Sikorskiego 10)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Czy jestem odpowiedzialny za siebie i innych?
[Generator Myśli Filozoficznej dla młodzieży]
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Na Grenlandii pośród Inuitów — spotkanie podróżnicze z Małgorzata Joergensen–Olzacką
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

12 maja (piątek) godz. 17:00
Makramowe zakładki — warsztaty plastyczne
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

12 maja (piątek) godz. 17:30
Isekai Quiz Wars — konkursy z nagrodami [ Klub Miłośników Mangi ]
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

Dodatkowo panie z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) postanowiły zorganizować pewną nietypową akcję, w której to Wy — Czytelnicy będziecie mieli okazję wejść w rolę bibliotekarzy.
Zadanie nie będzie trudne! Zabawa, w której udział może wziąć każdy będzie polegać na wpisywaniu tytułów książek na przygotowanych wcześniej karteczkach, czekających w filii.
Karteczki z Waszymi propozycjami zostaną wywieszone na pierwszym piętrze i będą stanowiły inspirację dla innych czytelników, a do końca miesiąca będzie czekała wystawka z polecanymi książkami.

W ramach kolejnej akcji „Podziel się swoją biblioteką w sieci” podczas Tygodnia Bibliotek odwiedzający filię nr 7, otrzymają zakładkę do książki lub ulotkę z kodami QR, odsyłającymi do kont filii na Facebooku i Instagramie. Czytelnicy, którzy udostępnią nasz profil, będą mogli liczyć na wzajemne udostępnienie.

Data publikacji
27 kwietnia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Przerwa w dostępie do usług cyfrowych

Pracujemy, aby nasze usługi były dla Was jeszcze lepsze! 😄 Dlatego niestety musimy Was poinformować, że od soboty (9.12) od godz. 20:00 do południa w niedzielę (10.12)aplikacja oraz katalog nie będą działały. ❌ Postaramy się zakończyć pracę jak najszybciej!
 

Wystartowała aplikacja mobilna MBP

Z okazji tegorocznych mikołajek przychodzimy z prezentem.Wszystkim naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy oprócz stacjonarnego korzystania z filii są także aktywnymi użytkownikami internetu, prezentujemy aplikację MBP Szczecin. mPROLIB to biblioteczna aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobraćze Sklepu Play i App Store....
 

Kody Legimi i Empik Go od 4 grudnia (pn.) 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Spotkanie z dostępnością dla młodzieży

5 grudnia nasze ProMedia przy al. Wojska Polskiego odwiedziły dwie grupy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Szczecinie. Młodzież wzięła udział w szkoleniu dotyczącym osób z niepełnosprawnościami, które poprowadziły nasze pracowniczki: Katarzyna Krawczyk – kierowniczka filii i Anna Rutkowska...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content