20 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja, hasło: Moja Twoja Nasza Biblioteka. Na plakacie trzy kolorowe kręgi nachodzące na siebie

Tydzień Bibliotek w naszych filiach!

Jako biblioteka miejska aktywnie włączamy się w tegoroczny (już dwudziesty) Tydzień Bibliotek (8-15 maja) i serdecznie zapraszamy naszych Czytelników oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w wydarzeniach, które przygotowaliśmy.

Poniżej znajdziecie listę atrakcji w naszych filiach, w których możecie wziąć udział, zdobywając nową wiedzę, poznając ciekawe osoby lub dobrze się bawiąc.

Razem sprawmy, żeby według tegorocznego hasła obchodów każda biblioteka była „MOJA — TWOJA — NASZA”.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na wybrane zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

8 maja (poniedziałek) godz. 17:00
spacer miejski z Przemkiem Głową z hasłem
„Niewidzialne biblioteki. Krucha historia książek w Szczecinie”,
start pl. Adamowicza blisko filii nr 28 (pl. Lotników 7)

10 maja (środa) godz. 16:00
Mama Mu czyta — zajęcia dla dzieci
Na spotkanie z Mamą Mu i Panem Wroną – postaciami wykreowanymi przez parę szwedzkich twórców zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią się bawić i wykonywać prace plastyczne.
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

10 maja (środa) godz. 18:00
Głusza. Spotkanie z Anną Goc — promocja książki (tłumaczone na język migowy), ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 16:30
Zwierzaki z książek — rodzinne warsztaty plastyczne
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 16:30
Książkoluby – kreatywne warsztaty dla dzieci
filia nr 48 (ul. Rydla 93)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Włosing — czyli jak zadbać o piękne włosy [Koło Gospody Miejskich]
filia nr 2 (ul. Sikorskiego 10)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Czy jestem odpowiedzialny za siebie i innych?
[Generator Myśli Filozoficznej dla młodzieży]
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

11 maja (czwartek) godz. 17:00
Na Grenlandii pośród Inuitów — spotkanie podróżnicze z Małgorzata Joergensen–Olzacką
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

12 maja (piątek) godz. 17:00
Makramowe zakładki — warsztaty plastyczne
filia nr 4 (ul. Barnima 25)

12 maja (piątek) godz. 17:30
Isekai Quiz Wars — konkursy z nagrodami [ Klub Miłośników Mangi ]
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

Dodatkowo panie z filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) postanowiły zorganizować pewną nietypową akcję, w której to Wy — Czytelnicy będziecie mieli okazję wejść w rolę bibliotekarzy.
Zadanie nie będzie trudne! Zabawa, w której udział może wziąć każdy będzie polegać na wpisywaniu tytułów książek na przygotowanych wcześniej karteczkach, czekających w filii.
Karteczki z Waszymi propozycjami zostaną wywieszone na pierwszym piętrze i będą stanowiły inspirację dla innych czytelników, a do końca miesiąca będzie czekała wystawka z polecanymi książkami.

W ramach kolejnej akcji „Podziel się swoją biblioteką w sieci” podczas Tygodnia Bibliotek odwiedzający filię nr 7, otrzymają zakładkę do książki lub ulotkę z kodami QR, odsyłającymi do kont filii na Facebooku i Instagramie. Czytelnicy, którzy udostępnią nasz profil, będą mogli liczyć na wzajemne udostępnienie.

Data publikacji
27 kwietnia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Zasady dystrybucji kodów LEGIMI i EMPIK GO w czerwcu!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznejw Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Relacje z wydarzeń w filii nr 36

W kwietniu i maju z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek w naszej filii bibliotecznej gościliśmy grupy przedszkolaków z PP 50 Gama, oraz z Przedszkola i Żłobka Małe Omnibuski. Na spotkaniach przedszkolaki dowiedziały się jak korzystać...
 

Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

” Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content