Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie!

Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć.

Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać nasze kolejne biblioteki!

Na mapie Szczecina z zaznaczonymi naszymi filiami, możecie przechodzić bezpośrednio do tej biblioteki, która szczególnie zwróciła Waszą uwagę.

Witryna biblioteki jako zdjęcie wprowadzające do wirtualnego spaceru

Zaczynamy od filii nr 1 przy ul. Bolesława Śmiałego 4. Jest to pierwsza filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, która działa dla Was od 1948 roku!
Aby rozpocząć, kliknijcie zdjęcie obok.

Klikając w zdjęcie, przeniesiecie się do filii nr 2 przy ul. Sikorskiego 10. Biblioteka ta ulokowana jest w dzielnicy Turzyn, blisko budynków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Po kliknięciu zdjęcie obok rozpoczniecie wirtualny spacer po filii nr 3 w dzielnicy Golęcino — Gocław.

Czas na internetową prezentację jednej z dwóch filii dla dzieci. Klikając w zdjęcie, obejrzycie naszą bibliotekę przy ul. Zofii Nałkowskiej na Prawobrzeżu.

Docieramy w okolice Parku Kasprowicza, gdzie mieści się filia nr 4. Spacer uruchomicie, klikając w zdjęcie obok.

Na granicy dzielnic Pomorzany i Nowe Miasto, znajduje się filia nr 5. Zapraszamy na wirtualny spacer — wystarczy kliknąć zdjęcie obok.

Już gotowy jest wirtualny spacer, po jednej z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych historycznie filii naszej biblioteki miejskiej.
Zapraszamy zatem do Dąbia.

Na szlaku wirtualnego zwiedzania doszliśmy do filii nr 7. A że jest w niej sporo do podziwiania, zachęcamy do spokojnego przejścia multimedialnego spaceru.

W dzielnicy Pogodno w osobliwej wilii znajduje się filia nr 8. Może wejdziecie, choć na chwilę, klikając zdjęcie obok? Może akurat będzie tam Marek Stelar?

Na Osiedlu Książąt Pomorskich w małym mieszkaniu znajduje się kolorowa i wypełniona książkami dla dzieci i młodzieży filia nr 9.

Najdalej wysuniętą na wschód w mieście jest filia nr 10. Wirtualny spacer biblioteki z Wielgowa jest już dostępny po kliknięciu zdjęcie.

Po drugiej stronie miasta nieopodal jeziora i lasu mieści się filia nr 11. Zapraszamy do jej multimedialnego zwiedzania przez kliknięcie zdjęcie.

Wyruszamy do Niebuszewa gdzie znajduje się filia nr 12. Klikając w zdjęcie przejdziecie do wirtualnego spaceru po filii.

Zostajemy w Niebuszewie gdzie niedaleko filii nr 12 znajdziecie filię nr 13. Zapraszamy do wirtualnego spaceru.

Przenosimy się do Podjuch, gdzie przy ul. Krzemiennej 17 mieści się filia nr 14. Zapraszamy do jej wirtualnego zwiedzania.

W Zdrojach znajduje się filia nr 18 położona przy ul. Batalionów Chłopskich 26 a. To doskonałe miejsce dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W bogatym księgozbiorze stale uzupełnianym o nowości wydawnicze, każdy znajdzie coś dla siebie.

W dzielnicy Pomorzany funkcjonuje filia nr 19. Już możecie ją zwiedzić wirtualnie. Tylko na pewno kliknijcie każde zdjęcie.

A w Centrum możecie odwiedzić filię nr 20, gdzie z antresoli widok jest interesujący.

Blisko dworca kolejowego i naprzeciwko gmachu Sądu Rejonowego
działa filia nr 22.

Na wirtualna wycieczka dotarła na Gumieńce, gdzie odwiedzić można filię nr 25 i zanurzyć się w jej wnętrzu, gdzie pełno książek na półkach i przyjemna atmosfera.

W Centrum przy placu Lotników mieści się filia nr 28 – wypełniona książkami i komiksami.

Wśród jednorodzinnej zabudowy osiedla Warszewo w domu z ogrodem działa nasza filia nr 29 z literaturą dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Kolejną z naszych bibliotek na osiedlu Pomorzany jest filia nr 30.

Zapraszamy tym razem na osiedle Arkońskie-Niemierzyn, gdzie bogatą kolekcję fantastyki literackiej oferuje filia nr 36.

Wśród osiedlowych bloków mieszkalnych odwiedzić możecie filię nr 38.

Mieszkańcy osiedla Klonowica-Zawadzkiego mile widziani są w naszej filii nr 43.

W odległym od centrum miasta Stołczynie działa, niedawno wyremontowana, filia nr 46.

Największą filią na Prawobrzeżu jest filia nr 48 – wypełniona książkami i pozytywną atmosferą.

Może i najmniejsza, ale wypełniona po brzegi filia nr 50 na osiedlu Reda zaprasza.

Z najwyższym numerem wśród naszych filii na „dalekiej północy” Szczecina działa biblioteka nr 55.

Data publikacji
10 stycznia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Debata o przyszłości kina Pionier

Prezydent Miasta Szczecin zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących przyszłego funkcjonowania kina „Pionier”, do którego Gmina Miasto Szczecin nabyła prawo własności jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Wybór optymalnej formuły funkcjonowania kina „Pionier” ma być uzależniony w dużej mierze od woli mieszkańców...
 

Kody Legimi na marzec 2024

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2024

Wnioski można składać do 29 lutego br. Autorzy najciekawszych projektów mają szansę zdobyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stypendia zostaną przyznane w dziedzinach: literatura, muzyka, film, taniec, teatr, sztuki wizualne oraz upowszechnianie kultury (animacja i edukacja kulturalna). Wnioski mogą składać osoby...
 

Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki. Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci. Obecnie...
 

Ćwiczymy jogę inspirując się naturą! [Książkoluby] [fotorelacja]

Przygody króliczki Jojo stały się inspiracją dla dzisiejszych warsztatów z cyklu [Książkoluby]. Naszych młodych czytelników zaprosiliśmy do wspólnych ćwiczeń oddechowych, a także do przetestowania praktyk jogowych, jakie pomogły wyjść z opresji bohaterce książki „Jojo i joga”. Nawiązując do nazwy jednej...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content