„Prawda” Toma Phillipsa [Książki spod lady]

Obecnie powstaje wiele publikacji na temat ilości informacji krążących we współczesnym świecie. Liderzy kanałów informacyjnych prześcigają się w serwowaniu nam kolejnych newsów. Wielu z nas dużą część czasu poświęca się ujawnianiu fake newsów, a zatem poszukiwaniu prawdy. Nie pomaga nam w tym zalewająca fala dezinformacji. Autor „Prawdy” obala tezę, że żyjemy w czasach postprawdy.

Tom Phillips pokazuje, że kłamstwo istnieje od zarania dziejów. Kłamie każdy z nas. Według przytoczonych w książce badań co najmniej dwa razy dziennie! Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda kłamstwo w przekroju od prapoczątków do chwili obecnej, a przy okazji cechuje Cię poczucie humoru, to doskonała pozycja na ten trudny dla nas wszystkich czas.

Autorka: Justyna Napiórkowska

Zapraszamy do zapoznania się z innymi recenzjami bibliotekarzy, które publikujemy w cyklu KSIĄŻKI SPOD LADY
Data publikacji
14 kwietnia, 2020