Podczas najbliższego “Pomerania Incognita. Spotkania z pomorską przeszłością”, dr hab. Agnieszka Gut szczegółowo odpowie na pytanie: „Skąd się wzięły herby miast zachodniopomorskich?”
Wstęp wolny.
Dr hab. Agnieszka Gut jest historykiem i profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego.
Pracuje w Instytucie Historycznym US, gdzie prowadzi wykłady i ćwiczenia z tzw. przedmiotów warsztatowych, czyli Wstępu do badań historycznych, Nauk pomocniczych historii i Metodologii badań historycznych. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z dyplomatyką oraz sfragistyką i heraldyką. Interesuje ją przy tym głównie społeczny i prawny wymiar wykorzystywania tych źródeł w przeszłości jako środków społecznej komunikacji.
Pod względem geograficznym badania naukowe Agnieszki Gut koncentrują się na obszarze historycznego Księstwa Pomorskiego oraz brandenbursko-pruskiej prowincji Pomorze. Wyrazem jej zainteresowań naukowych są opublikowane monografie książkowe oraz liczne artykuły. W ostatnim czasie zajmuje się również tłumaczeniem z języka niemieckiego i wydawaniem źródeł do historii nowożytnego Pomorza, a także problematyką procesów
o czary na tym obszarze.
Partnerami wydarzenia oraz cyklu są: