Zostań detektywem z Lassem i Mają. Warsztaty dla dzieci z Zakamarkami [Tydzień Bibliotek/Dni Skandynawskie/Zaczytany Szczecin]

13 maja (piątek) o godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) Beata Witoń z wydawnictwa Zakamarki zaprasza młodych czytelników na warsztaty detektywistyczne w klimatach przygód “Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” [Dni Skandynawskie]

Zapisy na warsztaty https://app.evenea.pl/event/zakamarki/ dotyczą młodych fanów zagadek (6-10 lat). Rodziców i opiekunów w czasie trwania wydarzenia zapraszamy do spędzenia czasu w przestrzeni filii nr 7 i skorzystania z jej atrakcji.

W trakcie spotkania uczestnicy poznają pierwszą sprawę Lassego i Mai, słuchając fragmentów Pamiętnika detektywa. Rozgrzeją swój umysł zadaniami na spostrzegawczość, a następnie wezmą udział w mini grze. W jej czasie trzeba będzie odnaleźć koperty z zagadkami, rozwiązać zadania, a hasła wpisać do krzyżówki. Na koniec spotkania mali detektywi otrzymają upominki.

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek, a także klimatycznie nawiązuje do obchodów Dni Skandynawskich.

„Autorką plakatu promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek” jest Agata Małecka. Grafiki promujące wydarzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej zostały opracowane z wykorzystaniem elementów z bezpłatnych materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP)”

13 maja, 2022