Zajęcia wakacyjne w filii nr 48 [relacja]

Podczas tegorocznych wakacji w filii nr 48 zostało przeprowadzonych kilka pasjonujących spotkań dla dzieci, podzielonych na dwa bloki tematyczne.

Dwukrotnie w lipcu i raz w sierpniu odbyły się wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7- 11 lat. Spotkania prowadzone były w małych grupach pod hasłem „Szlakiem legend pomorskich”. Dzieci wysłuchały historii związanych ze Szczecinem i naszym regionem, pochodzących między innymi z książki pani Moniki Wilczyńskiej pt. „Zamkowe opowieści duszka Bogusia”. Stanowiły one inspirację do różnorodnych zajęć plastycznych takich jak: tworzenie kukiełek z drewnianych łyżek, ozdabianie skrzyni skarbów na wakacyjne pamiątki, wykonywanie bransoletek i zakładek z koralików oraz malowanie kolorowych rybek z masy solnej.

Dopełnieniem zajęć były zabawy teatralne, zagadki i gra w statki. Dzieci na warsztatach wzbogaciły swoją wiedzę o regionie, przeniosły się w czasy Anny Jagiellonki i Bogusława X, poznały Skarbka- duszka z Jeziora Szmaragdowego oraz zawitały nad morze, gdzie rośnie mikołajek nadmorski. Rozwijały wyobraźnię, ekspresję plastyczną oraz umiejętność posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.

Drugim blokiem tematycznym był „Turniej gier planszowych”, przeznaczonym dla dzieci w wieku 7-14 lat. Uczestnicy, podzieleni w trakcie zabawy na grupy, mieli okazję rywalizować, ale również współpracować przy wykorzystaniu gier strategicznych i zręcznościowych. Ciekawym wyzwaniem okazały się gry kooperacyjne, w trakcie których młodzi gracze musieli połączyć siły, aby odnieść zwycięstwo. Do zajęć wykorzystane były gry: „Ubongo”, „Lisek Urwisek”, „Park dinozaurów”, „Gotowanie”, „Katapulty”, „Miś i pszczoły”, „Honeycombs”, „Gorący ziemniak”. Część z nich pochodziła ze zbiorów filii nr 7 MBP.

Zajęcia przygotowały i poprowadziły bibliotekarki z filii nr 48.

Data publikacji
19 września, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

Gdzie kończy się książka, a zaczyna gra, czyli powieści interaktywne i hipertekstowe.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy zorganizowanej przez Teatr Lalek „Pleciuga”. Będziecie mogli zobaczyć książki, które można czytać nielinearnie, czyli takie, które wyrażają treść nie tylko za pomocą tekstu, lecz także przez sposób wydania, formę zapisu czy obecność ikonografik. Wystawa jest dostępna...
 

Mikołajki w bibliotece!

Ho, ho, ho! Czy są tutaj jacyś grzeczni Czytelnicy? Dziś odwiedziły nas świąteczne skrzaty i zostawiły dla Was książkowe upominki. Prezent czeka na każdego, kto nas odwiedzi i wypożyczy książkę, grę lub audiobooka! Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content