Zachodniopomorski BiblioLAB na zdjęciach [relacja]

Już od 6 lat razem ze Stowarzyszeniem LABiB i Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowujemy dla bibliotekarek i bibliotekarzy z naszego województwa BiblioLAB, czyli dzień wypełniony rozwijającymi szkoleniami i warsztatami.

Podczas tegorocznego wydarzenia wzięło udział ponad 60 osób pracujących w bibliotekach publicznych, szkolnych oraz naukowych.

Oficjalnie przywitali gości: dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Urszula Pańka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie Krzysztof Marcinowski oraz jego zastępczyni ds. merytorycznych Agata Stankiewicz.
Całość wydarzenia moderowały Marta Kostecka, Anna Rutkowska oraz Regina Czekała-Kil.

W strefie dobrych praktyk uczestnicy mogli posłuchać o aspektach działań, które śmiało można stosować w bibliotekach, aby zainteresować nowych odbiorców lub urozmaicić ofertę kulturalno-edukacyjną.
Zaprezentowane zostały tematy:

  • działalności kulturalnej w bibliotece dla czytelników w różnym wieku,
  • rola mangi, czyli komiksu japońskiego w zainteresowaniu młodzieży czytaniem,
  • oferta bibliotek dla osób ze specjalnymi potrzebami,
  • zadania i możliwości bibliotek szkolnych oraz
  • promocja projektu Wielka Liga Czytelników.

Uczestnicy wzięli udział także w przygotowanych przez specjalistów warsztatach, pokazujących jak włączać w działania biblioteczne i robić to inspirująco, np. za pomocą nowych technologii lub projektów społecznych.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023
Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Data publikacji
23 października, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Pisz i polecaj! Konkurs na recenzję

Czy zdarzyło się Tobie zapomnieć o całym świecie czytając książkę? Czy masz książkę, po którą warto sięgnąć? Jeśli tak, to masz okazję, by podzielić się informacją o niej z innymi osobami. Zapraszamy Cię do udziału w konkursie na recenzję „Pisz...
 

Nowe Kody Legimi od 4 czerwca

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content