Żywa Biblioteka, osoba niewidoma, dwie osoby na wprost siebie porozumiewają się w języku migowym

Żywa Biblioteka

Osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas, to nasi znajomi, członkowie rodzin, osoby, które spotykamy na ulicy. Jak funkcjonują, z jakimi problemami się zmagają, jak sobie radzą w codziennym życiu? Czy wiecie, że do osoby niewidomej mówimy “do widzenia”, a osoby niesłyszące słuchają muzyki i tańczą?

Jeśli chcecie z nimi porozmawiać zapraszamy Was do udziału w Żywej Bibliotece, która odbędzie się 26 listopada w filii nr 54 ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2.

Żywa Biblioteka to pomysł łączący świat biblioteki z postawą otwartości i akceptacji inności. Została stworzona, aby podważać uprzedzenia wobec wszystkich, którzy doświadczają ich w codziennym życiu. W czasie wydarzenia możesz “wypożyczyć” Książkę, porozmawiać i poznać jej punkt widzenia.

godz.12.00-15.00 – Żywa Biblioteka

Książki dostępne do wypożyczenia:
Karol – osoba głuchoniewidoma
Alicja – osoba niewidoma
Aleksandra – mama dziecka z autyzmem
Alicja P. – mama osoby głuchoniewidomej
Wojciech – osoba z niepełnosprawnością ruchową

godz.12.00 i godz. 14.00 – warsztaty z komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami

Jak komunikować się z osobą z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, w jaki sposób pomóc w codziennej sytuacji, np. na ulicy? Podczas warsztatów będziemy rozmawiać, ćwiczyć i uczyć się podstawowych zwrotów w języku migowym.

Na warsztaty obowiązują zapisy, tel. 91 506 50 56.

napis "Zobacz i usłysz kulturę!" oraz loga EFS RP i UE. Logo biblioteki i partnerów: PZN, PZG, SHUS i Jesteśmy
26 listopada, 2022