„Żywa Biblioteka” w ProMediach

23 kwietnia (sobota) obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji Fundacja MOŻESZ, Żywa Biblioteka Szczecin oraz ProMedia pragną zaprosić na pierwsze w Szczecinie spotkanie w koncepcji „Żywej Biblioteki”.

„Żywa Biblioteka” to globalny projekt realizowany w bibliotekach na całym świecie, którego celem jest poszerzenie świadomości na temat praw człowieka. Cała idea oparta została na możliwości „wypożyczenia książki”, czyli drugiej osoby, która często myśli lub czuje w sposób odmienny od naszego lub reprezentuje inny krąg kulturowy bądź religijny.

„Książki” to zwykli ludzie, których życie obarczone jest licznymi stereotypami. „Wypożyczenie” oznacza możliwość rozmowy i wymiany myśli. Nawet krótka rozmowa potrafi zmienić nasz pogląd na różne sprawy i pozbyć się stereotypów.

Kogo będzie można „wypożyczyć” w sobotę? Między innymi Amazonkę, osobę nieheteronormatywną, osobę głuchoniewidomą.

„Książki” będą czekać w ProMediach (al. Woj. Polskiego 2) w sobotę 23 kwietnia od godziny 11:00 do 17:00. Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

Również tego dnia, jak co roku, będziemy rozdawać szczecinianom książki. O godz. 12.00 pojawimy się w okolicach Bramy Portowej. Wypatrujcie nas.

23 kwietnia, 2022