miniatury grafik wwektorowych

Zatrzymać czas [wystawa]

Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Mariana Marcelego Dębskiego „Zatrzymać czas”. Prace można oglądać od 7 maja 2021 w witrynach ProMediów (al. Wojska Polskiego 2).

Marian Marceli Dębski zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, fotografią, sztuką użytkową (plakat, znak graficzny). Od wielu lat para się grafiką komputerową. Pasjonuje się żeglarstwem (organizuje fotograficzne plenery morskie i śródlądowe).

Jego podróże artystyczne owocują wieloma cyklami między innymi: „Twarze”, „Epitafia”, „Oblicza morza”,  „Światła”, „Okna”, „Rozanielenia”, „Miasta bezludne”,  „Zawirowania”, „Żaglowce przestworzy”, „Obrazy napotkane”, „Uwięzione przestrzenie”, ”Horyzonty czasu”.

Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach artystycznych. Jest członkiem Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod masztami”. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych krajowych i zagranicznych.

Jako wolontariusz zajmuje się edukacją artystyczną wśród dzieci i młodzieży (warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz z grafiki komputerowej). Założył kilka galerii oraz jest autorem i wieloletnim realizatorem projektu „Długofalowe wychowanie przez sztukę” w Galerii TaNOWA.

7 maja, 2021