Fascynacje marianowskie

We wrześniu w ProMediach będzie niezwykła okazja do obejrzenia prac poświęconych Sydonii von Borck, które powstały podczas plenerów artystycznych w Marianowie.

Za nami 21. edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Marianowie, które odbywają się w byłym klasztorze Cysterek. Inicjatorami spotkań są ks. Jan Dziduch oraz prof. Andrzej Tomczak. Kolejne plenery nie posiadają tematów przewodnich, co powoduje, że część autorów sięga po tematykę związaną z miejscem. Znajdziemy więc sporo prac poświęconych parafii oraz Sydonii, która spędziła w klasztorze kilka lat.

W ProMediach będzie możliwość zobaczenia prac, które powstały podczas plenerów i znajdują się w Marianowie, a które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających.

Kuratorem wystawy jest prof. Andrzej Tomczak.

Wydarzenie organizowane wraz z Fundacją Ścieżkami Pomorza.

7 września, 2020