Wystawa prac członkiń grupy ArtSedina

Od 9 marca (środa) w ProMediach oglądać będzie można prace malarskie trzech artystek należących do grupy ArtSedina.

ArtSedina – grupa artystek szczecińskich tworzących w wypracowanych, bardzo odmiennych stylach i technikach. Członkinie grupy cenią sobie niezależność, indywidualizm oraz wolność myśli i tworzenia. Każda z nich od lat działa twórczo na terenie naszego pięknego miasta Szczecina oraz poza nim.
Wyobraźnia każdej z osobna realizuje się na różne sposoby w technice głównie malarstwa olejnego, akrylowego, pastelowego, akwareli, grafiki, rysunku czy fotografii.

W ProMediach swoje prace zaprezentują Hanna Glegoła, Ewa Ślesińska oraz Małgorzata Szlachcic-Miotk.

Hanna Glegoła
Przygodę z malarstwem rozpoczęła ponad 20 lat temu. Malarstwa olejnego uczyła się samodzielnie, studiując dostępną literaturę, a także próbując kopiować prace dawnych wielkich malarzy, w szczególności martwe natury. To pozwoliło jej na poznanie tajników malarstwa olejnego, a z czasem na udoskonalenie swoich umiejętności. Malarstwo jest jej wielką pasją. Maluje farbami olejnymi, tworząc obrazy o różnej tematyce jak: martwe natury, pejzaże, widoki morskie oraz abstrakcje. Brała udział w wielu wystawach.

Ewa Ślesińska
Z urodzenia łodzianka, z życia i miłości do miasta… szczecinianka.
W 2011 roku coś obudziło się w niej i zaczęła swój romans z malarstwem, który trwa do dziś i już nie jest to romans, a wielka miłość.
Maluje swoją duszą i sercem. Przetwarza świat realny swoimi oczami. Zostawia na każdym obrazie swoje emocje i uczucia.
Uwielbia kolory, strukturę i poznawanie nowych możliwości odkrywania coraz tonowych sposobów przekazu. Jej obrazy można było zobaczyć na wielu wystawach w naszym mieście.

Małgorzata Szlachcic-Miotk
Przez większość życia związana ze Szczecinem. Twórca niezależny.
Pasjonatka zwierząt i sztuki – szczęśliwie realizuje się też zawodowo w tych dziedzinach. Od 30 lat zajmuje się malarstwem olejnym i pastelowym, grafiką, rysunkiem oraz fotografią. Jej obrazy najczęściej dotyczą wyobrażeń surrealistycznych. Realia z powodzeniem mieszają się z fikcją, a przedmioty z patyną czasu przyjmują zupełnie inną funkcję niż ta, do której zostały stworzone.
Tematyka jej obrazów obejmuje nie tylko surrealistyczną wizję otaczającego nas świata, ale też klimatyczne pejzaże, akt, architekturę, czy sceny życia ludzi i zwierząt. Uczestniczka wystaw i plenerów malarskich w Polsce i za granicą.

Data rozpoczęcia
9 marca, 2022
14:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

25 kwietnia, 2024
17.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

25 kwietnia, 2024
17.00
Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]
Wydarzenie dla dzieci

Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]

26 kwietnia, 2024
13.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content