Wyprawa na Sri Lankę. Spotkanie z Martą Błaszczak

11 września (pn.) zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8), o godz. 18:00 na podróżnicze spotkanie w ramach cyklu [Kolory Kultury].
O swojej wyprawie po Sri Lance opowie Marta Błaszczak.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Marta Błaszczak o sobie:
Metr pięćdziesiąt w kapeluszu, dwadzieścia kilogramów na plecach. Przez pięć miesięcy podróżowałam po Azji. Tyle o mnie. Teraz o Sri Lance, od której swoją podróż rozpoczęłam, i o której pragnę Państwu opowiedzieć.

Będzie o:
● kraju z burzliwą przeszłością, chaotyczną teraźniejszością i niepewną przyszłością.
● wyspie pełnej bujnej roślinności, dzikich zwierząt i niekończących się polach cejlońskiej herbaty.
● pięknych widokach i miejscach wpisanych na listę UNESCO.
● regionie tak bardzo uzależnionym od zagranicznych turystów jak od wpływów innych państw.
● Sri Lance pełnej skrajności, gdzie uśmiech i dobroć lokalnych mieszkańców przeplata się z oszustwami czy korupcją rządzących, bieda z bogactwem, a kolorowa buddyjska filozofia z często smutną codziennością.

11 września, 2023