Wyklejanki Szymborskiej [Senioriada]

Już 25 lipca (wtorek) o godz. 13:00 zapraszamy na kolejną odsłonę naszej [Senioriady]. Tym razem powracamy do formuły warsztatów artystycznych, których motywem przewodnim będzie twórczość Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023.

Setna rocznica jej urodzin przypadała 2 lipca, stąd postanowiłyśmy uczcić pamięć noblistki spotkaniem w kreatywnej atmosferze.

Podczas zajęć wykonamy wyklejanki – kolaże, nawiązujące do artystycznych prac pisarki. Nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Szymborska poza poezją, zajmowała się gromadzeniem wycinków z gazet, które wykorzystywała do tworzenia pocztówek dla swoich przyjaciół i czytelników. Zapraszamy do stworzenia z nami pracy niczym z „Szuflady Szymborskiej”.

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały, kawę, herbatę i przyjemną atmosferę. Do zobaczenia!

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy w Filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) i pod numerem telefonu 91 50 65 058.

25 lipca, 2023